Czego potrzebujesz w podróży – 5 najważniejszych produktów

Czego potrzebujesz w podróży – 5 najważniejszych produktów

Suplement diety na wakacje

Temperatury rosną, a oczekiwania na kolejne letnie wakacje rosną. Lato, słońce, plaża i morze! Zebraliśmy dla Ciebie 5 najważniejszych suplementów diety, które mogą być również ważne w podróży i dlatego nie powinny zabraknąć w Twojej apteczce pierwszej pomocy.

Witaminy z grupy B

Choć podróżowanie jest piękne, często kojarzy się ze stresem i gorączką. Z tego powodu powinieneś zacząć przyjmować produkty z witaminą B na 3-4 tygodnie przed podróżą. Witaminy z grupy B doskonale sprawdzają się również podczas sportowych wycieczek.

OPC

Promienna cera jest również pożądana na wakacjach! OPC, znany również jako oligomeryczne proantocyjanidyny, jest jedną z drugorzędnych substancji roślinnych. OPC jest ekstrahowany z pestek winogron i przyjmowany w postaci kapsułek lub proszku.

Przeciwutleniacze

Szczególnie na wakacjach skóra jest narażona na promienie UV, drobny kurz i inne czynniki środowiskowe. W takich sytuacjach mogą pomóc przeciwutleniacze. Najbardziej znane z nich to witaminy C i E, a także barwniki roślinne beta-karoten i likopen. Ważne jest, aby rozpocząć przyjmowanie składników odżywczych na kilka tygodni przed wakacjami. Ponadto nie powinieneś rezygnować z dobrej ochrony przeciwsłonecznej!

Magnez

Magnez to naprawdę wszechstronny produkt. Magnez jest ważnym składnikiem odżywczym, szczególnie podczas aktywnych wakacji, podczas których dużo jeździsz na rowerze lub wędrujesz. Jest niezbędny dla równowagi elektrolitów, a tym samym może wspomagać trawienie. Ponadto może również zmniejszyć jet lag podczas zmiany strefy czasowej.

Probiotyki

Podczas podróży często zdarza się, że nasz układ trawienny nas oszukuje. Siedzenie przez dłuższy czas, loty, zmiany klimatyczne i zmiana diety powodują problemy z jelitami. Lactobacille i bifidobakterie należy zatem przyjąć na kilka tygodni przed podróżą. W ten sposób można przygotować przewód pokarmowy do zmiany.