Peeroton Peeroton BCAA'S

Rozgałęzione aminokwasy

 • mieszanka istotnych aminokwasów
 • Wegetariańskie
  Wegetariańskie
 • Bezglutenowe
  Bezglutenowe
 • Bez laktozy
  Bez laktozy
 • 181,84 zł 202,05 zł -10%(145,47 zł / 100 g)

włącznie z kwotą VAT 8% plus koszty dostawy

Dostępny

Przewidywany termin dostawy: poniedziałek, 21 czerwca
Zamów do dnia: środa, do godz. 12:30.

zawartość: 190 Kapsułki

Na moją listę życzeń

Nr art.: PEER-50195, Zawartość: 190 Kapsułek

EAN: 9007088050195

 • mieszanka istotnych aminokwasów
 • Wegetariańskie
  Wegetariańskie
 • Bezglutenowe
  Bezglutenowe
 • Bez laktozy
  Bez laktozy

Opis

BCAA to skrót dla Branched Chain Amino Acids, oznaczenie aminokwasów o rozgałęzionym łańcuchu. BCAA to mieszanka aminokwasów istotnych jak L-izoleucyny, L-leucyny i L-waliny.

Te trzy aminokwasy stanowią kombinację większej części dziennego zapotrzebowania na aminokwasy egzogenne (organizm nie może ich syntetyzować samodzielnie). Wchłanianie BCAA nastepuje w dużej części bezpośrednio do muskulatury szkieletowej .

Zalecane stosowanie:

2 x dziennie 3 kapsułki, najlepiej przed posiłkami. W treningu/ zadowach: 3 kapsułki każdorazowo przed i bezpośrednio po wysiłku fizycznym. BCAA zawsze stosować na pusty żołądek. Optymalne działanie zapewnia właściwe dzienne spożycie płynów.Wskazówka

Bolesność mięśni

Po wysiłku sportowym występują bóle mięśni, szczególnie w przypadku wysokiego obciążenia lub nie trenowanych partii mięśni, potocznie zwane zakwasami mięśni. Najczęściej są one odczuwane dopiero wiele godzin po wysiłku. Nadal nie ma jedności w określeniu przyczyny tych dolegliwości mięśniowych. Wcześniej uważano za ich przyczynę zakwaszenie mięśni przez kwas mlekowy (laktat, sól kwasu mlekowego). W międzyczasie powyższa teza jest nie do przyjęcia z następujących powodów:

 • Bolesność mięśni występuje przede wszystkim u osób niewprawnych, które przeciążyły się w czasie wysiłku. Laktat powstaje jednak zarówno u osób początkujących jak i u profesjonalistów.
 • Według hipotezy laktatu, bolesność mięśni musiała by wystąpić szczególnie po zajęciach sportowych jak np. bieg na 400 metrów. Po takim biegu mierzona wartość laktatu jest szczególnie wysoka. W praktyce jednak okazuje się, że bolesność występuje najczęściej po treningu siłowym, przy niewielkiej budowie laktatu.
 • Czas połowicznego rozpadu laktatu wynosi około 20 minut. Bolesność występuje dopiero po upływie godzin, w czasie gdy poziom laktatu uległ normalizacji.

Dzisiaj uważa się, że przeciążenie powoduje niewielkie rysy w tkance mięśniowej. Wywołane tym stany zapalne prowadzą do wnikania wody i opuchnięcia mięśni oraz ich bolesności.
Bolesność występuje dopiero po 12 do 24 godzinach, po odprowadzeniu z mięśni powstałych w czasie mikrorysów produktów odpadowych, i ich kontakcie z komórkami nerwowymi. Rysy powstają w czasie hamowania ruchów („skurcze ekscentryczne”, np. wchodzenie pod górę) znacznie szybciej niż w ruchu przyspieszającym (schodzenie z góry). Według najnowszych badań powstają w tzw. Z - dyskach. To są zewnętrze ograniczenia małych obszarów wewnątrz mikrofibrylów.

Częste przyczyny

 • nietypowe, nieznane, długie i silne zajęcia cielesne
 • przewartościowanie własnych sił w połączeniu z maściami rozgrzewającymi: uczucie ciepła chociaż ciało jeszcze jest zimne

Zapobieganie
Koordynacja wewnątrzmiąśniowa polepsza się bardzo szybko, dlatego bolesność mięśni jest typowa dla początkowej fazy aktywności fizycznej, względnie uprawiania nowego ruchu
Unikanie przeciążenia we wczesnym etapie aktywności fizycznej pomaga zapobiec bólom mięśni. Dokładna rozgrzewka i stopniowe zwiększenie obciążenia to kolejne warunki. Bolesność mięśni jest mechanicznym urazem. Dotknięte partie mięśni nie powinny być masowane lub intensywnie obciążane. Zalecane są lekkie ruchy, np. jazda na rowerze jak również wszystko co poprawia ukrwienie jak np. ciepłe kąpiele lub sauna.

Terapia

Do uzdrowienia małych urazów na włóknach mięśni przyczynia się spokój i ostrożność aby małe rysy mogły uzdrowieć. . Dodatkowo pomocne środki to:

 • lekkie rozciąganie (bez sprężynowania)
 • ciepła kąpiel z dodatkiem ziół, rozmarynu lub igieł sosny
 • zmienne prysznice, ciepły (3 minuty) i zimny (20 sekund)
 • sauna

Jako dodatkowe wsparcie zaleca się stosowanie zwiększonej dawki BCAA. Dawkowanie zależy od masy i wielkości ciała (maksymalnie 9 kapsułek na dzień).

Zniżka: 10% i więcej
Marka: Peeroton
Cel treningu: Budowanie mięśni
Czas zastosowania: Po treningu
Alergeny: Bezglutenowe, Bez jajek, Bez ryb, Bez soi, Bez laktozy
Kategorie: Aminokwasy, BCAA
Właściwości: Bez alergenów, Bez drożdży, Wegetariańskie, Bez pszenicy
Postać farmaceutyczna: Kapsułki

Składniki

 1. wypełniacz
 2. środek antyadhezyjny
 3. barwnik

Zawartość

Zawartość na 6 Kapsułek
L-izoleucyna1.300 mg
L-leucyna830 mg
L-walina760 mg

Wartość odżywcza

Wartość odżywcza na 100 g na 6 Kapsułek
Zawartość energetyczna / spalania1298 / 310 kj / kcal50 / 12 kj / kcal
tłuszcz1,5 g<0,1 g
  w tym nasycone kwasy tłuszczowe0 g0 g
węglowodany<0,1 g<0,1 g
  w tym cukier0 g0 g
białko74,1 g2,9 g
sól0 g0 g

Oceń produkt

ocen klientów po polski dla Peeroton BCAA'S

3 recenzje klienta w innym języku

4,5 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
10 (71%)
4 gwiazdki
2 (14%)
3 gwiazdki
1 (7%)
2 gwiazdki
1 (7%)
1 gwiazdka
0 (0%)

14 ocen

Brak opinii w języku: polski. Dostępne są 3 recenzje w innym języku.