Cordyceps - maczużnik chiński

Z wyżyn Tybetu

W jego ojczyźnie, płaskowyżu tybetańskim , jest maczużnik od setek lat ceniony i lubiany - nie tylko przez ludzi , ale również zwierzęta. Po raz pierwszy poznali pasterze Yak działanie tego grzyba na ich owcach, które zjadały grzyb razem z trawą wyżyny. One wykazywały niespotykaną wytrzymałość , trwałość i płodność, co otworzyło maczużnikowi drogę jako najbardziej lubiany afrodyzjak i tonik  wszystkich ludzi na świecie.

Cordyceps: 3 artykuły

Filtry

Wszystkie ceny zawierają VAT

Pobudzający

Jego nazwa  niemiecka - " grzyb gąsienica" jest powiązana z dwoma właściwościami: po pierwsze jego wygląd podobny do gąsienicy i po drugie , do jego wzrostu potrzebuje ten grzyb specjalny gatunek gąsienicy , który atakuje pod ziemią.
Ojczyzną kordycepsa jest wyżyna tybetańska . Tutaj zasiedla się te niepozorny grzyb w trawie , co dawało w pierwszym rzędzie tam się pasącym owcom korzyści.  Yak pasterze zauważyli niewsamowity pozytywny wpływ zjadanej trawy na ich zwierzęta  itym samym odkryli kordyceps. Witalność, płodność i wytrzymałość były związane z tym grzybem.
Ponieważ ten grzyb nie może być hodowany z gąsienicą i jako orginalny jest nie do zapłacenia , jest - jako wyjątek - w tym grzybie tylko grzybnia hodowana i wyodrębniona. Ten surowiec jest nazwany CS4 i jest porównywalny z orginalnym grzybem. Hodowla jest na podłożu substancji płynnych, bez drzewa i słomy. Dzięki temu jest możliwe pozyskanie czystego i wysoce efektywnego grzyba.