Dzieci kochają zwierzęta domowe - wskazówki dla prawidłowej decyzji przed przyjęciem nowego członka rodziny.

"Mama, proszę ja tak bardzo chcę mieć kota lub psa . Ja będę zawsze o niego dbać ! Dla ciebie nie będzie dodatkowej pracy!" - Te i podobne wypowiedzi musiałam niedawno usłyszeć od mojego syna conajmniej 1-2 razy dziennie. I ja jestem pewna, że prawie wszyscy rodzice zostają skonfrontowani z tymi życzeniami. Ale, przyjęcie nowego członka rodziny musi być dobrze przemyślane.

Z pewnością nie można zaprzeczyć, że rozwój dziecka jest pozytywny razem ze zwierzętami domowymi. Poprzez bardzo ścisły związek z kotem lub psem uczą się dzieci odpowiedzialności w życiu i zostaje wzmocniona samoocena. One uczą się, że każdy zwierzak to istota , której potrzeby, granice i cechy osobowościowe muszą być akceptowane. Zwierzęta są naszymi przyjaciółmi, którzy chronią przed samotnością i izolacją , którym można powierzyć każdą tajemnicę. Dzieci są, dzięki zwierzętom, aktywniejsze , rozwijają lepszy kontakt do natury i uczą się ją akceptować i chronić. I na zakończenie są zwierzęta pomocne w leczeniu dzieci trudnych , które uczą się z nimi spokoju i zrównoważenia.

Zanim jednak zdecydujesz się na zwierzę domowe konieczne jest omówienie paru punktów z rodziną:

  • Jaki zwierzak będzie kochany przez calą rodzinę?
  • Czy jest możliwe trzymanie zwierzaka w mieszakaniu wynajętym? To pytanie nie odnosi się do małych zwierząt, ale już do kotów czy psów.
  • Czy jest wystarczająco dużo miejsca dla odpowiedniego trzymania zwierzącia?
  • Czy możemy sobie pozwolić na zwierzaka? Przy tym nie można myśleć tylko o kosztach związanych z jego kupnem , ale o kosztach późniejszych jak: pożywienie, regularne kontrole u weterynarza , ewentualna klatka, i wiele, wiele więcej.
  • Ile zwierząt chcemy mieć ? U królików i świnek morskich polecane jest kupno pary , ponieważ we dwójkę czują się lepiej.
  • Ile czasu chcemy przeznaczyć na co dzień dla naszego zwierzaczka? ? Oprócz karmienia i czyszczenia klatek zwierząt lub toalety kota konieczne są spacery z psem i to parę razy dziennie.
  • Jak długo chcę żyć razem z tym zwierzaczkiem? ? Przy zakupie należy dokładnie zorientować się o średnim wieku zwierzęcia . Konieczne jest zwrócenie uwagi, że zainteresowanie ze strony dzieci zmieni się z biegiem lat i tym samym jest ich entuzjazm ograniczony.
  • Gdzie jest zwierzę trzymane jeśli my wyjedziemy na urlop? Czy możemy bez problemu powierzyć nasze zwierzę komuś czy ktoś ewentualnie się nik zaopiekuje.

Jako rodzice nie możemy zapominać, że mimo wszelkich obietnic dziecka, główna odpowiedzialność stoi po naszej stronie. Dzieci w wieku przedszkolnym nie potrafią same pielęgnować zwierzęcia. Pewne prace mogą wykonać , ale główna praca pozostaje dla rodziców. Dzieci wciągają sią w ich obowiązki bardzo powolnie , W wieku ośmiu lat mogą się opiekować psem i wieku dwunastu - kotem.

Idealną możliwością jest próbna opieka zwierzęcia sąsiadów lub przyjaciół, ewentualnie podczas ich urlopu. W tym przypadku widzą dzieci bardzo szybko, że zwierzęta wymagają ciągłej opiekui i to jest związane z pracą. I może się zdażyć, że decyzja o przyjęciu zwierzęcia zostaje ponownie rozpatrzona.

Często zadawane jest pytanie, w jaki sposób zwierzęta mogą przenosić choroby. Zasadniczo, są zwierzęta przenosicielami . Ale konieczne jest trzymanie zdrowych zwierząt . Regularne kontrole u weterynarza , odrobaczenie , odwszenie i szczepienia zapobiegają wszelkim chorobom.

Ponadto zaleca się, dodawanie do ich paszy regularnie Gladiator Plus zwierząt, kota lub psa ​​, Gladiator Plus aktywuje samoleczenia u zwierząt, wzmacnia system odpornościowy i pomaga w odstraszaniu wirusy, bakteri, robaków i grzybów. Jest zwierzę zdrowe nie stoi nic na przeszkodzie , aby je pieścić i przytulać.

Każdy zwierzak jest tylko wzbogaceniem dla całej rodziny. Jeśli przemyślane zostały plusy i minusy i decyzja została podjęta dla przyjęcia nowego członka rodziny , nie można się oprzeć połyskliwym oczom dziecka.