Mali geniusze

Kto sobie tego nieżyczy - aby jego dziecko miało  szczęśliwe i usatysfakcjonowane życie? My staramy się umożliwić dziecom najlepszy start. Mamy nadzieję, że znajdą przyjaciół w szkole, że będą żyć beztrosko. My poświęcamy w ich wychowanie i rozwój naszą całą energię i cieszymy się każdym nowym krokiem w ich życiu . Ale to co jest dla nas dobre nie jest automatycznie dobre dla naszego dziecka.

Czego potrzebują dzieci, co nie jest już tak ważnym dla nas?

Wapń. Do 27 lat jest odnawiana gęstość kości . Dzięki wystarczającemu spożyciu produktów mlecznych i odpowiedniemu ruchowi  zostaje wzmocniony szkielet na nasze całe życie, Studia wykazały , że dzieci o odpowiedniej gęstości kości i silnej budowei mięśni nie mają w późniejszych latach problemów zachorowania na osteoporozę.

Witaminy. Obok odnowy kości , zostają w wieku dziecięcym produkowane włosy i paznokcie. Dzieci z  wyważonym odżywianiem  mają o wiele rzadziej wypadające włosy i łamliwe paznokcie.

Komórki mózgu. Angielscy naukowcy badali wpływ  substancji dodatkowych takich  jak barwniki, glutamat,środki konserwujące i utwardzacze , zawartych w pokarmach na  wzrost komórek mótgowych i doszli do przerażających wyników. Pewne mieszanki tych substancji hamują wzrost komórek mózgowych do 40%. .

Brak koncentracji. Co więcej, u dzieci spożywających za dużo cukru  stwierdzono zaburzenia koncentracji i wydajności. Poprzez gwałtowny wzrost i spadek poziomu  cukru we krwi  zostaje zaburzona koncentracja. Dzieci, które poddano celowo przestawieniu nawyków odżywiania  wykazały o wiele lepsze wyniki w szkole.