Wyprowadzenie metali ciężkich - naturalna detoksykacja

My żyjemy w świecie , w którym jesteśmy poddani działaniu wielu  czynników obciążających środowisko.  Chroniczne obciążenie truciznami i metalami  jest dzisiaj bardzo często diagnozowane  i często  niedoceniane. Pierwsze objawy  obciążenia metalami ciężkimi  są cząsto niejasne i nie zostają od razu rozpoznane.

Pierwiastki toksyczne to substancje  bez istotnych funkcji w ludzkim organiźmie , które przy chronicznym obciążeniu są bardzo szkodliwe.  Do najważniejszych toksycznych elementów należą:  rtęć  ołów, kadm, aluminium, srebro, cyna, beryl, złoto, platyna i arsen. One dostają się do organizmu poprzez  emisje środowiska, palenie papierosów , wypełnienia amalgamatem w zębach, artykuły codziennego użytku jak garnki , puszki konserw czy rury przewodowe wody  pitnej oraz poprzez żywność.

W ostatnim czasie  szczególnie dyskutuje się o wypełnieniach amalgamem w zębach  i jego szkodliwości.  Amalgam jest tanim materiałem , ale zdrowotnie  - kontrowersyjnym. On zawiera w 50%  płynną rtęć i w 50%  proszek z miedzi, srebra, cynku i  śladów innych metali ciężkich. 

Rtęć  zostaje uwolniona w ciągu lat w małych, ale sukcesywnych ilościach  i może być powodem chronicznych dolegliwości.  Poprzez inensywne żucie  zostają połkniąte małe cząstki wypełnień, które dostają się do przewodu pokarmowego , gdzie flora bakteryjna je zamienia na   metyl rtęci. Ten zostaje przetransportowany do organów i tam  akumulowany.  Poza tym przedostają się trujące opary rtęci w zakresie jamy ustnej do naczyń krwionośnych  i poprzez  drogi nerwowe  bezpośrednio do mózgu.  Takęki różnym wypełnieniom ( np. złoto) , dostają się metale ciężkie do tkanek.

Chroniczne obciążenie metalami ciężkimi  i toksynami  prowadzi do produkcji wolnych rodników, które uszkadzają komórki i tkanki , wywołują procesy zapalne i przyśpieszają proces starzenia się  organów. Objawami chronicznego obciążenia metalami ciężkimi  mogą być:

  • Chroniczne zmęczenie i wyczerpanie
  • Zaburzenia nastroju
  • Zmiany psychiczne
  • Zakażenia grzybicze
  • Alergie
  • Migrena
  • Zaburzenia żołądka i jelit
  • Podatność na zakażenia
  • Chorobę Alzheimera i stwardnienie rozsiane
  • Szumy uszne .......

Ta lista jest prawie bez końca  i przechodzi przez prawie wszystkie  zakresy objawów medycznych.  I to również utrudnia diagnozę. Czy naprawdę mamy do czynienia z poważnym obciążeniem metalami ciężkimi  jest zależne od wielu czynników takich jak: konstytucja, styl życia i zdolność do detoksykacji ze strony organizmu . Najpewniejszym dla  postawienia diagnozy i rozpoczęcia przeciwdziałania jest test laboratoryjny.

Aby  uwolnić organizm z trucizn i metali ciężkich  konieczna jest kuracja wyprowadzająca  dla odciążenia tkanki łącznej  ( pozakomórkowa) i na zakończenie  odprowadzenie z organów , tkanki nerwowej i komórek ( wewnątrzkomórkowa).

Najbardziej skutecznymi "wybijakami trucizn" są: mikroalga  Chlorella,dziki czosnek, kolendra i mikroalga spirulina. 

Mikroalga Chlorella jest jednokomórkową, zieloną algą wód słodkich. Zawarta w niej substancja - sporopolenina wiąże metale ciężkie  i inne toksyny środowiska.

Dziki czosnek jest idealny do eliminacji metali ciężkich z tkanki łącznej. Dziki czosnek jest oczyszczacem krwi, moczopędny i pobudza trawienie. Ponadto  zapobiega absorpcji rtęci z krwi do organów.

Kolendra  umożliwia , poprzez jej wartościowe olejki eteryczne  ,wyprowadzanie metali ciążkich  z mózgu  i komórek nerwowych  i ma dodatkowo działanie pobudzające trawienie.

Mikroalga Spirulina służy wiązaniu zmobilizowanych toksyn z tkanki łącznej . Ona zawiera 8 istotnych i 9 dalszych aminokwasów w idealnym połączeniu.