Białka od IronMaxx

Proteiny (białka) do przyrostu  mięśni i diety

Białka (proteiny) są istotnymi dla życia substancjami , składającymi się z różnych aminokwasów. Obok węglowodanów i tłuszczy  są one najważniejszymi makroelementami , jakie może przyjmować ludzki organizm  codziennie. 

Szukaj według kategorii

Białka: 10 artkułów

Filtry

Wszystkie ceny zawierają VAT

Białka odgrywają ważną rolę w organizmie. I tak są one na przykład, konieczne dla produkcji przeciwciał , kości, chrząstki, skóry czy włosów i niesamowicie ważne dla transportu  we krwi. Poprzez codzienne spożywanie  przy'jmuje każdy z nas białka. Szczególnie sportowcy mają podwyższone zapotrzebowanie  na białka i korzystają z ich wielu pozytywnych działań. Szczegółnie zdolność  wspierania przyrostu masy mięśniowej  i ich zachowania  jest elementarną dla atletów i sportowców wyczynowych. Poprzez podniesione zapotrzebowanie u sportowca, na białko, konieczne jest rozważanie spożywania koktajlów lub batonów bałkowych jako suplementacja , ponieważ poziom białek jest często nie do osiągnięcia tylko z pomocą spożywanego pokarmu. Zaletą suplementacji jest , że one są przyjmowane w czystej  i wolnej postaci . Organizm może je, bezpośrednio po spożyciu ,zużyć i wspierać przyrost masy mięśniowej oraz  ich zachowanie.

Głównymi białkami są kazeina i serwatka, głównie występujące w mleku . Białka serwatki , zwane również Whey Protein , są bardzo szybko przyjmowane przez organizm  i przetwarzane. W przeciwieństwie do tych białek , zawiera białko kazeiny  bardzo powolnie trawione  białka , które są wspaniałym źródłem  istotnych aminokwasów . Podczas dłuższego odpoczynku ( np. w nocy) poleca się  jako dostawcę białka , białko kazeiny . Obok tych dwóch  głównych rodzajów źródeł białka , istnieją równeż białka  wołowe, sojowe, ryżowe , bałko jaja i białka wielokomponentowe , w których są mieszane ze sobą różne białka.