Aktywność i radość podczas sportu - prawidłowy sport dla twojego dziecka

Z początkiem nowego roku szkolnego  spędzają dzieci większość dnia siedząco. Aczkolwiek każdy z nas wie, że dzieci  potrzebują dużo ruchu , rzeczywistość wygląda zupełnie  inaczej. Nie tylko podczas lekcji siedzą nasze dzieci , ale również  w wolnym czasie, który spędzają przed telewizorem , z grami komputerowymi i konsolą do gier.

W ten sposób nie  wspomagamy mięśni i szkieletu i długoterminowo zostaje  zaburzona wydajność i zolności koncentracji. Coraz wiącej dzieci w wieku szkolnym cierpi na  bóle pleców nieprawidłową postawę i nadwagę. 

Jako rodzice, wiemy, że sport i ćwiczenia są dobre dla ciała, umysłu i duszy.  Metabolizm zostaje pobudzony i cały organizm lepiej ukrwiony. W ten sposób dociera więcej tlenu  i ważnych odżywek  do każdej pojedyńczej komórki . Mięśnie są odnawiane  i organizm staje się mocniejszym oraz ciało -  jędrniejszym. Poprzez regulare uprawianie sportu  trenujemy system krążenia . Dzeici mają lepsze wyniki  zarówno fizyczne jak i psychiczne  i są bardziej odporne.

Dzięki sportowym osiągnięcią zostaje wzmocniona pewność siebie i to jest najlepszy środek przeciwstresowy.  Podczas sportu zostają  zużyte hormony stresu - adrenalina i kortyzol  i dzieci mają zupełnie inne myśli. Obok tego zostaje wzmocniona socjalna kompetencja młodzieży.  We wszystkich sportach jako drużyna  jest socjalne wzajemne zachowanie sią  bardzo ważne i członkowie uczą sią  fair play.

My musimy pobudzać w naszych dzieciach chęci do uprawiania sportu i to już w wieku przedszkolnym.W tym celu nadaje się wiele gier ruchowych , małe zawody , gry z piłką czy skakanką  lub jazda na rolkach. W wieku szkoły podstawowej  jako sportowe aktywności są wspaniałe: pływanie,  piłka nożna, judo , jazda na rowerze i wiele podobnych. To jest idealny punkt  w szukaniu ulubionego sportu  i wstąpienia do klubu , aby jego bardziej intensywnie trenować.

Sprawdź z Twoim dzieckiem parę różnych możliwości sportowych  albo użyj próbne treningi proponowane przez kluby. Przy wyborze dyscypliny konieczne jest  akceptowanie chęci i życzeń dziecka. 

Jeśli dziecko jest miłośnikiem muzyki i rytmicznych ruchów  nadaje się dla sportu  orientowanego na muzyce jak  taniec jazzowy, balet czy jazda na łyżwach.  W tych dyscyplinach jest trenowana ruchliwość, koordynacja i kondycja.

Dzieci powinny się zmierzać  ij eśli im to odpowiada to nadaje się dla nich sport drużynowy jak  piłka nożna, tenis czy siatkówka. Dzieci są razem z rówieśnikami . Ten sport wspiera ducha drużyny , pozwala trenować koordynację i koncentrację. 

Sportowe walki  nadają sią dla małych bojowników. Przy judo,  szermierce , Teakwondo czy karate  mogą naprawdę zużywać energię. Poza tym zostaje poprawiona ruchliwość  i koordynacja.

Jeśli  masz możliwości sportu w naturze , istnieje wiele sportów  naturalnych, poznawczych i przygodowych. Do nicht należy wspinaczka, spływ kajakowy, nurkowanie czy jazda na nartach  lub  snowboardzie.  W tym sportach wyrabiasz koordynację, koncentrację , ale potrzebujesz dużo czasu i bardzo dobre wyposażenie.
Łatwe w treningu i związane z małymi kosztami są sporty  wytrzymałościowe jak pływanie, jazda na rowerze  czy  na rolkach. One są optymalne dla systemu sercowo - naczyniowego  i dodatkowo pozwalają zużywać dużo kalorii.  One mogą również służyć jako podstawa dla innych rodzajów sportu.

Więcej niż dwa sporty nie są zalecane, ponieważ dzieci potrzebują wolny czas. Nie wolno zapominać, że do treningów należą zawody w końcu tygodnia . I jeśli to wywołuje stres u dziecka , zostaje zniszczony pozytywny efekt działania sportu.