Zdrowie

Jak zachować zdrowie w podeszłym wieku?

Dużym problem związanym ze starzeniem się społeczeństwa jest stan zdrowia osób starszych. Jak zachować dobry stan zdrowia, aktywność fizyczną i sprawność intelektualną w podeszłym wieku?

Sen polifazowy - co to jest?

Wyobraź sobie, że śpisz tylko 2 godziny dziennie, a mimo to jesteś rześkim i wypoczętym. Co zrobisz z resztą czasu?

Epidemia bezruchu

Siedzący tryb życia jest jak papierosy, prowadzi do wielu chorób i skraca życie. Czy jest to prawda? Czy brak aktywności jest szkodliwa?

Idealna dieta dla mózgu

Jesteś często w złym humorze i masz problemy z koncentracją? Wysiłek umysłowy sprawia, że jesteś szybko zmęczony? To najwyższy czas na zmianę diety. Odpowiednie jedzenie usprawnia myślenie!

Jak radzić sobie z bezsennością?

Coraz więcej osób zmaga się z problemem snu. Główną przyczyną jest nasz nowoczesny styl życia. W tym artykule chcemy przedstawić Wam kilka ważnych powodów.

Cenne wskazówki i porady jak poradzić sobie z bólem pleców

Dzisiaj coraz więcej osób regularnie siedzi podczas wykonywania swojej pracy. Co niestety często prowadzi do problemów z układem ruchowym oraz przyczynia się do bólu kręgosłupa. Co należy robić, aby nabawić się bólu pleców, a raczej ich uniknąć...

Ile czasu poświęcić na trening?

Fizyczny trening utrzymuje ciało i ducha w zdrowiu. To nie budzi żadnych wątpliwości. Należy jednak pamiętać, że zbyt dużo ćwiczeń może powodować uszczerbek na zdrowiu. Gdzie jednak wyznaczona jest granica?

Epidemia 21 wieku

Liczba chorych na cukrzycę typu 2 dalej rośnie. Tylko w krajach samej Unii Europejskiej cierpi na nią około 10% społeczeństwa. Przyczyny najczęściej tkwią w nas samych.