Zdrowie

Jak zachować zdrowie w podeszłym wieku? Jak zachować zdrowie w podeszłym wieku?

Dużym problem związanym ze starzeniem się społeczeństwa jest stan zdrowia osób starszych. Jak zachować dobry stan zdrowia, aktywność fizyczną i sprawność intelektualną w podeszłym wieku?

Sen polifazowy - co to oznacza? Sen polifazowy - co to oznacza?

W internecie coraz częściej można natknąć się na termin „sen polifazowy”. Podobno z jego pomocą można drastycznie zmniejszyć potrzebę snu, a czas odzyskany w ten sposób wykorzystać do zwiększenia produktywności. Czy tak jest w rzeczywistości?

Epidemia bezruchu Epidemia bezruchu

Siedzący tryb życia jest jak papierosy, prowadzi do wielu chorób i skraca życie. Czy jest to prawda? Czy brak aktywności jest szkodliwa?

Idealna dieta dla mózgu Idealna dieta dla mózgu

Jesteś często w złym humorze i masz problemy z koncentracją? Wysiłek umysłowy sprawia, że jesteś szybko zmęczony? To najwyższy czas na zmianę diety. Odpowiednie jedzenie usprawnia myślenie!

Jak radzić sobie z bezsennością? Jak radzić sobie z bezsennością?

Coraz więcej osób zmaga się z problemem snu. Główną przyczyną jest nasz nowoczesny styl życia. W tym artykule chcemy przedstawić Wam kilka ważnych powodów.

Cenne wskazówki i porady jak poradzić sobie z bólem pleców Cenne wskazówki i porady jak poradzić sobie z bólem pleców

Dzisiaj coraz więcej osób regularnie siedzi podczas wykonywania swojej pracy. Co niestety często prowadzi do problemów z układem ruchowym oraz przyczynia się do bólu kręgosłupa. Co należy robić, aby nabawić się bólu pleców, a raczej ich uniknąć...

Ile czasu poświęcić na trening? Ile czasu poświęcić na trening?

Fizyczny trening utrzymuje ciało i ducha w zdrowiu. To nie budzi żadnych wątpliwości. Należy jednak pamiętać, że zbyt dużo ćwiczeń może powodować uszczerbek na zdrowiu. Gdzie jednak wyznaczona jest granica?

Epidemia 21 wieku Epidemia 21 wieku

Liczba chorych na cukrzycę typu 2 dalej rośnie. Tylko w krajach samej Unii Europejskiej cierpi na nią około 10% społeczeństwa. Przyczyny najczęściej tkwią w nas samych.