Mikroskładniki odżywcze dla kobiet

Mikroskładniki odżywcze dla kobiet

Życie jest pełne przygód i wyzwań - czy pierwsza miesiączka, rosnący brzuszek ciążowy czy wyzwania w pracy. Każda kobieta ma własne porady i wskazówki, dzięki którym można opanować takie sytuacje. To, co je łączy, to chęć zachowania zdrowia. Podstawą tego jest zbilansowana równowaga mikroelementów jako część zdrowej i zbilansowanej diety. W życiu codziennym żelazo, witaminy z grupy B czy cynk są szczególnie silnymi partnerami dla każdej kobiety.

Żelazo dla metabolizmu energetycznego

Wsparcie w postaci pierwiastka śladowego jest przydatne zwłaszcza w stresujące dni, kiedy ma się jedno spotkanie za drugim. Jest ważny dla metabolizmu energetycznego i pomaga przeciwdziałać zmęczeniu i znużeniu. Młode kobiety powinny zwracać szczególną uwagę na poziom żelaza w organizmie - ponieważ w trakcie menstruacji traci się do 40 mg żelaza miesięcznie. Ponadto pierwiastek śladowy jest ważnym towarzyszem w bardzo szczególnym okresie życia: ciąży i karmienia piersią. Wspomaga organizm kobiety w tworzeniu krwi i podziale komórek. Dodatkowa porcja żelaza będzie pozytywnie oddziałowywać na kobiety w ciąży.

Witaminy z grupy B dla mocnych nerwów

W zachowaniu silnych nerwów, łącząc życie zawodowe i prywatne, pomogą witaminy B1, B2, B6 i B12. Dzięki nim stres nie szkodzi psychice. Witaminy z grupy B zapewniają również zdrowy metabolizm energetyczny. Jeśli budzi się chęć posiadania dziecka, kwas foliowy jest silnym partnerem: witamina B jest ważna dla podziału komórek i rozwoju łożyska oraz powinna być przyjmowana jako suplement, gdy chcesz mieć dzieci.

Tabletki antykoncepcyjne - złodzieje witaminy B: jeśli kobiety stosują klasyczną pigułkę antykoncepsyjną, dodatkowa porcja witamin z grupy B jest szczególnie ważna. Zwłaszcza estrogen może zaburzyć równowagę składników odżywczych.

Cynk dla promiennego wyglądu

Intensywne codzienne życie nie tylko zaburza równowagę wnętrza ciała: szybko zauważasz oznaki stresu na zewnątrz. Skóra, włosy lub paznokcie są jak lustro, które odbija wnętrze na zewnątrz. Aby nie stracić swojego promiennego wyglądu, cynk może wnieść cenny wkład w utrzymanie zdrowej skóry, włosów i paznokci. Wszechstronny pierwiastek śladowy może zdziałać znacznie więcej: pomaga układowi odpornościowemu, a także bierze udział w metabolizmie kwasowo-zasadowym.

Mikroskładniki odżywcze podczas menopauzy

Menopauza wywraca życie wielu kobiet do góry nogami. Około 45 roku życia zmienia się nie tylko kobiece ciało, ale także indywidualne zapotrzebowanie na określone mikroelementy. Magnez z witaminami B1, B2 i B6 tworzy silny zespół dla zdrowej psychiki i zapewnia, że możesz spokojnie przejść przez ten czas pełen zmian. Witamina B6 jest nie tylko dobra dla nerwów, ale także pomaga regulować aktywność hormonalną. Izoflawony, chmiel i lignany są również często częścią receptur specjalnie dostosowanych do potrzeb kobiet w okresie menopauzy.

Porady produktowe Pure Encapsulations® dla silnych kobiet

Pure Encapsulations® produkuje wysokiej jakości suplementy diety od około 30 lat i jest idealnym towarzyszem dla kobiet, dla których zdrowie jest najważniejsze:

Kompleks żelaza zapewnia dodatkową dawkę energii

Skóra-włosy-paznokcie łączy składniki odżywcze, zapewniając piękno od wewnątrz

B-Complex dostarcza narzędzi do energii i mocnych nerwów

Żurawina D-Mannoza jest idealna dla kobiet

Formuła składników odżywczych dla kobiet w ciąży i przyszłych matek łączy w sobie ważne mikroelementy dla matki i dziecka

Formuła Meno wspiera dobre samopoczucie w okresie menopauzy