Zakwaszony? - my pomożemy przywrócić równowagę kwasowo - zasadową!

Pierwsze objawy to zmęczenie, rozbicie, apatia i ogólne uczucie braku energii. Jeśli przeoczysz te objawy, dołączą się z czasem inne dolegliwości. Powodem jest przeważnie fałszywe odżywianie i zestresowany tryb życia.

Powiedzenie: "kwaśny rozśmiesza" - niestety nie ma znaczenia w tym przypadku . Wręcz przeciwnie: nasz organizm zawiera, w idealnym przypadku 80% zasad i tylko 20% kwasów. Nasz zwyczaj odżywiania , często nienaturalny , prowadzi do odwrotnej konstelacji i ponad 80% zakwaszenia. W tym przypadku nazywa się uwaga! Im szybciej zaczynamy przeciwdziałać temu braku równowagi kwasowo - zasadowej , tym mniejsze jest niebezpieczeństwo jej następstwa. Najlepiej jest "leczyć" jednocześnie od zewnątrz i wewnątrz.

Od zewnątrz na przykład z kąpielami zasadowymi - zarówno stóp jak i całego ciała. To prowadzi do wydalania kwasów przez skórę i tym samym regulacji gospodarki kwasowo - zasadowej ( możliwe jest dodanie paru opakowań proszku do pieczenia ciasta do kąpieli stóp).
Od wewnątrz polecamy spożywanie zasadowej zupy kremowej . Oczywiście zamiast zupy można używać zasadowe kapsułki , proszek zasadowy lub herbaty zasadowe. Dodatkowo sole komórkowe dr. Schuesslera ( np. nr. 9 - fosforan sodu lub nr.23 - wodorowęglan sodu) oraz kwiaty Bacha , aby odzyskać równowagę.

Podczas nadmiernego zakwaszenia nie wolno zapomnieć o prawidłowym odżywianiu. W ciągu dnia powinno pożywienie składać się w 75% z odżywek zasadowych i tylko w 1/4 z pożywienia kwasowego . Dodatkowo konieczne jest picie bardzo dużych ilości czystej wody ( niegazowanej!). Kawa, czarna herbata i alkohol lub bardzo słodkie soki owocowe nie są liczone do przyjmowanej ilości płynów.

Aby zredukować nadkwaszenie , konieczne jest przebywanie długo na świeżym powietrzu : spacery, spacery , spacery... i jeszcze raz spacery - to jest dewiza. W tym pomaga wszystko , co powoduje pocenie się i - konieczny jest relaks! Czy z pomocą ćwiczeń joga, dobrej lektury czy innych technik - relaksuj! Sres zakwasza ponownie!

Przy okazji: zakres skali jest od 0 do 7 - w kwaśnym zakresie i od 7 -14 w zasadowym. Krew ma stały poziom 7,4. Aby utrzymać własny status kwasowo - zasadowy , można używać specjalne paski testowe , które używamy przez parę dni , ale zawsze o tej samej porze . Paski zawierają indykator , który reaguje na mocz . Niekoniecznie powinny wszystkie mierzone wartości leżeć w zakresie zasadowym , ale tendencja powinna leżeć bardziej w kierunku zasadowym , aniżeli kwaśnym.