Dień dobry rekreacjo - z 6 ćwiczeniami pełen energii przez cały dzień

Kto tego nie zna: budzik dzwoni i my z trudnością opuszczamy przyjemne, ciepłe łóżko. Nogi są jak z ołowiu , oczu prawie że nie możemy otworzyć, a mimo tego musimy wstać , bo zaczyna się nowy dzień pracy, albo mamy inne obowiązki.

Aby być pełnym energii przez cały dzień wystarczy sześć prostych ćwiczeń , dla których nie trzeba opuścić łóżka! Zmęczone mięśnie i stawy zostają rozluźnione z poranną gimnastyką i krążenie - pobudzone. Także nasza głowa staje się jaśniejsza. Dostarczanie tlenu dla mózgu jest poprawione i jesteśmy o wiele szybciej sprawni umysłowo. I tak można rozpocząć nowy dzień, pełnym energii i odświeżonym.

Ćwiczenie 1 - przeciągać się na pobudzenie

Siadaj powoli, po obudzeniu w łóżku i się przeciągaj, wyciągnij ramiona do nieba i w myślach chwytaj rogalik , który wisi nad Twoją głową . Równocześnie z ramionami rozciągaj tułowie i nogi . To ćwiczenie rozluźnia mięśnie pleców i wzmacnia ramiona.
Czas: 2 - 4 min

Ćwiczenie 2 - napęd dla krążenia
Aby mieć większą swobodę ruchu, wystarczy przesunąć kołdrę troszeczkę na bok łóżka. Połóż się na plecach i zaczynaj powoli jechać rowerem . Poprzez to ćwiczenie pobudzasz krążenie i przepływ krwi. Ponadto napędzasz dostawę tlenu .
Czas trwania: w zależności od sprawności pomiędzy 2 i 5 minut

Ćwiczenie 3 - ćwiczenia rozciągające
Pzry wstaniu czują się często mięśnie na plecach sztywno i napięte - szczególnie jeśli masz siedzącą pracę. Tutaj pomaga rozciąganie bocznej muskulatury tułowia. Prawe ramię zostaje pochylone za głową i tułowie zgięte na lewo . To rozciąganie powinno być utrzymane przez około 1 minutę jako napięcie. Następnie przechodzimy na drugą stronę.
Czas trwania: 2 - 3 powtórek

Ćwiczenie 4 - napięcie ciała
Teraz trzeba troszeczkę wyjść z łóżka. Siadaj na jego brzegu i postaw nogi na podłodze . Celowo napinaj mięśnie , poprzez położenie rąk na plecach i je rozciągasz przy wyprostowanych plecach. Z tym łatwym ćwiczeniem wzmacniasz mięśnie , które stabilizują Twoje ciało w ciągu dnia.
Czas trwania: 2 - 3 powtórzeń

Ćwiczenie 5 - Balans ciała
Teraz pora na wstanie z łóżka. Stań przed łóżkiem na prawej nodze i wystaw lewe ramię przed siebie . Trzymaj tą pozycję tak długo jak tylko możliwe i następnie zmień nogi . To ćwiczenie jest wspaniałe dla koordynacji i utrzymania równwagii. Dobry balans ciała pomaga w wielu systuacjach codziennych i redukuje ryzyko urazów podczas sportu.
Czas trwania: 10 powtórzeń

Ćwiczenie 6 - siła dla umysłu
Ostatnie ćwiczenie przed prysznicem. Skoncentruj się i naładuj baterie na cały dzień. Złożyć ręce na piersi i głęboko wdychaj i wydychaj . Przemyśl przebieg Twojego dnia i zbieraj pozytywne myśli i energię . Powiedz sobie, że dzisiaj wszystko się uda.

Na te ćwiczenia na dzień dobry potrzebujesz tylko parę minut i jesteś naładowany energią na cały dzień. Poza tym otrzymasz dodatkową nagrodę. Godziny po zakończeniu ćwiczeń zużywa organizm nadal dodatkowe kalorie!