Zwiększenie wytrzymałości

Dla aktywnego życia potrzebujemy  dużo siły i wytrzymałości. Obydwa nam nie spadną z nieba, my nie będziemy biegać szybciej i lepiej tylko dlatego, że całymi latami siedzieliśmy  i tylko raz w życiu chcemy biegać w maratonie. To jest dokładnie odwrotnie: im więcej energii zużywamy tym więcej energii posiadamy. Dzięki regularnemu treningowi wytrzymałościowemu  zmniejszamy także ryzyko wielu chorób.

Pokonać.  Na początku stoi zwsze pokonanie. Jeśli mamy do wyboru leżenie przed telewizorem , albo bieg na świeżym powietrzu  - pozostajemy chętnie przed telewizorem. Ale to są krótkotrwałe przekonania , bo podczas ruchu  mamy uczucie szczęścia bardzo szybko  i jesteśmy zadowoleni z dokonania tego wyboru  i nawet dumni z siebie bo " zebrałem się i teraz czuję się wspaniale". 

Rutyna. Znajdź formę ćwiczeń, które chcesz chętnie robić. Jeśli każdorazowo musisz siebie męczyć, nie będziesz szczęśliwym długotrwale. Ważne jest, że coś robisz  i przy tym pozostajesz. Przyzwyczaj się do ruchu , z każdym następnym razem będzie łatwiej.

Stałe składniki. Ćwiczenia i sport powinny być stałym elementem Twojego życia. Wiele osób robi tygodniowe plany , ale zapomina o ruchu  i to powinno być obowiązkiem jak każdy inny. 

Niezwykłe.  Może "normalne"rodzaje sportu jak bieganie, pływanie ,jazda na rowerze nie są odpowiednie dla ciebie. No to szukaj czegoś niespotykanego, jak taniec brzucha , jazda na rolkach , basketball lub łyżwiarstwo. Pamiętaj o tym co chętnie robiłeś jako dziecko  i spróbuj tego ponownie. Bądź kreatywnym. Ty musisz mieć radość podczas sportu , inaczej wszystkie dobre intencje zdają się na nic. 

Szukaj energii dla spełninego życia!