Sprawny przez jesień

W przyrodzie. W rzeczywistości istnieje powiedzenie "Nie ma złej pogody, tylko złe ubranie". Kto lubi ruch na otwartej przestrzeni, nie powinien się uzależniać od pogody. Ważne jest użycie ubrania  transportującego pot  na zewnątrz , aby utrzymamać suche ciało. Kto np. chętnie biega po lesie  w ciągu całego roku , wzmacnia system odpornościowy  i obniż ryzyko  przeziębienia.

W domu. Ale dla tych, którzy  mają trudności z przekonaniem się pójścia na zewnątrz przy wietrze i deszczu , istnieje cały rząd możliwości  utrzymania sprawności fizycznej także w domu.

Poczucie szczęścia. Udowodniono, że regularny ruch wyzwala endofiny - hormony szczęścia, które są regularnie wyzwalane  i dają uczucie lekkości i dobrego samopoczucia. Depresja jesienna  pojawia się u osób uprawiających sport o wiele rzadziej , aniżeli u tych, którzy unikają ruchu.

No to przemagajmy się!

Oto kilka prostych ćwiczeń, które można łatwo wypróbować w domu :

  • Pompki: wykonane prawidłowo, są najlepszym ćwiczeniem dla całej muskulatury. Ważne jest przy tym napięcie ciała. Proszę zwrócić uwagę  na to, aby plecy nie zapadały.
  • Zginanie kolan: to znane ćwiczenie jest bardzo skuteczne dla mięśni pleców i ud.
  • Przysiady: są prosty ćwiczeniem, aby wzmocnić mięśnie brzucha i odciążenia pleców oraz zapobiegania problemom z kręgosłupem.
  • Hantle: z kilkoma obciążeniami , można wykonać szereg skutecznych ćwiczeń, które pozwalają szybko zobaczyć rezultaty.

Siłownia: Jeśli masz możliwość odwiedzania siłowni , to zrób to. Dla wielu jest to pomocne przy podniesieniu motywacji, jeśli widzą, że także inni pracują nad własnym ciałem.
Tak więc na ruchową jesień!