Odkwaszanie potłustych dniach świątecznych

Jako "odważny człowiek" jemy w dniach świątecznych znowu za dużo, za tłusto  i za słodko . I teraz jesteśmy "kwaśni". Dokładnie powiedziane mamy nadkwasotę. Na długo wywołuje to złe samopoczucie, nerwowość i zmęczenie. Krótko powiedziawszy nasze samopoczucie  zarówno fizyczne jak i psychiczne spadło do zera. Proszki zasadowe, zasadowe pożywienie, kąpiele zasadowe i dużo ruchu  pomagają w odkwaszaniu.

 Kwasy powstają w procesie metabolizmu pożywienia. Wszystko co jest słodkie ( np. cukier)  i co smakuje kwaśno -( np. cytryna ) może również mieć działanie zasadowe. Najbardziej kwasotwórcze są: mięso, wędliny, ryby, jajka ( białko) , sery, cukier i słodycze, słodkie napoje jak lemoniady czy kola, biała mąka i jej produkty , kawa, czarna herbata, alkohol i nikotyna. Ale również śmietanka ( bita) , twarożek, produkty pełnoziarniste i orzechy ( z wyjątkiem migdałów) nie powinny  być zbyt często spożywane w następnych dniach. Wszelkie słodycze muszą być zamknęte w puszkach, ketchup i majonez  mają przerwę i mikrofalówka jest zamknięta i zimna!

Teraz nazywa się: dużo warzyw na talerzu i stole. Przede wszystkim gatunki rosnące pod ziemią , bo one są prawdziwymi czarodziejami zasadowymi; kartofle, seler, marchew, pietruszka (korzeń), ..np. zupa z nich przygotowana jest prawdziwie cudotwórcza. Ale również grzyby, fasolka, ciecierzyca, dynia, cukini, sałata, galarepa czy czerwone buraki  mogą podnosić samopoczucie. Do nich dochodzi mleko, jogurt, zielona herbata , herbaty ziołowe i dużo, dużo wody.. 2-3 litrów dziennie to jest minimum. 

Dodatkowo nazywa się: dobrze przyprawione i już połowa odkwaszona. Np. ze świeżym szczypiorkiem czy odrobiną pieprzu cayenne, bardzo dużo czosnku  czy imbiru . Ważne jest dobrze przeżuć i powoli jadać.

Następny ważnym krokiem jest dostarczanie zasadowych  minerałów w czystej kulturze. Minerały jak wapń, magnez i potas neutralizują kwasy . Jeśli dochodzi do nadmiaru kwasów i szlaki w organiźmie, zużywa nasz organizm minerały nagromadzone w kościach, zębach  czy mięśniach , do neutralizacji kwasów. Fatalnym następstwem są: skurcze mięśniowe, drgania nóg, osłabione mięśnie czy popsute zęby i łamliwe kości . Sole zasadowe i proszki zasadowe zawierają wszystko, co nasz organizm potrzebuje jako wspaercie  w procesie odkwaszania.

Również  trening relaksacyjny jak i regularnie uprawiany sport mogą być pomocne, aby wydalać nadmiar kwasów w naturalny sposób (np. pocenie się czy wydech CO2). Ciesz się życiem i śmiej się ile dusza zapragnie, odwiedzaj saunę albo przygotuj w domu zasadową kąpiel . Nie do wiary, ale  nawet proszek do pieczenia  rozpuszczany w wodzie do kąpieli stóp może być pomocny.  On zawiera węglan sodu  - i ten reaguje zasadowo i neutralizuje kwasy - nawet przez skórę.