Mykotherapia - leczenie z imperium grzybów

Od tysiący lat  odgrywają grzyby w azjatyckiej , tradycjonalnej medycynie  niesamowicie ważną rolę. Reishi ( lakownica żółtawa) lub Shiitake (twardnik japoński)  są spożywane nie tylko dla wzmocnienia systemu immunologicznego , ale również w chorobch nerek, wątroby , zaburzeniach trawienia , chorobach naczyń krwionośnych  i stawów, zatruciach, podrażnionych jelitach, nadciśnieniu, astmie, nadwadze , zaburzeniach nerwowych , snu , terapii rakowej i wiele, wiele więcej.  Od niedawna eksploduje  " terapia grzybicza"  - użycie grzybów do celów leczniczych - także u nas.

Grzyby są oferowane w bardzo różnych formach : w całości w stanie suszonym, jako proszek  lub tabletki  i  w kapsułkach. Do tego celu jest użyty cały owocnik grzyba , suszony i mielony na proszek. Dzięki temu pozostają zachowane wszystkie  minerały, witaminy, przeciwutleniacze , polisacharydy  i terpeny  - ostatnie działają  pozytywnie przy reakcjach alergicznych , co sprawiło, że grzyby są bardzo lubianym  środkiem pomocniczym przy  katarze siennym i podobnych.

Po drugie, zostają grzyby oferowane jako wyciągi . Do tego celu  zostaje proszek , przy pomocy  ekstraktu gorącej wody usunięty - co oznacza, że  rozpuszczalne składniki się w wodzie rozpuściły  - substancja zostaje ponownie suszona , ale z powrotem pozostaje tylko proszek. Wszystkie nierozpuszczalne w wodzie składniki  zostają  wypłukane  i nie są zawarte w wyciągu.  Korzyść: otrzymujemy bardzo wysoki koncentrat  polisacharydów  i terpenów. Trzecią możliwą formą jest  mieszanka proszku i wyciągu , w formie kapsułki , który łączy ze sobą wiele  zalet.

Obydwa " główne grzyby"  wśród grzybów leczniczych  to Reishi i Shiitake ( lakownica + twardnik).
Reishi (Ling Zhi)
  - lakownica żółtawa  jest "grzybem nieśmiertelności" i ma pobudzające działanie na metabolizm - po przyjęciu ma się uczucie, jakby od środka zrobiło się ciepło.  Ponadto wzmacnia lakownica wątrobę i uspakaja. Przy zaburzeniach snu i nerwowości  przed spaniem  ma ten grzyb wspaniałe, rozluźniające działanie  i wspiera zdrowy sen.

Drugim, najczęściej spożywanem grzybem jest Shiitake  - twardnik japoński, także zwany "królem grzybów"  : obok wielu organicznych substancji  jak nukleoidy, aminokwasy, peptydy , organiczne kwasy i połączenia cukrowe  zawiera np. lentinan - używany w terapii przeciw rakowej.

Inne, cząsto spożywane grzyby to:  Hericium  - soplówka jeżowata,  Agaricus blazei murill- pieczarka blazei  -(„ABM“)  i Maitake - żagwica listkowata.

Podsumowując można powiedzieć: ze skoncentrowaną  siłą leczniczą  z imperium grzybów  zapewniamy naszemu organizmowi  bardzo dużo energii i napędzamy  jego własne siły  lecznicze. Jak wie tradycyjna chińska medycyna ludowa , może to mieć pozytywny wpływ na bardzo ciężkie choroby.
Proszę nie zapomnieć:  pić bardzo dużo wody przy przyjmowaniu preparatów z grzybami , inaczej " ciążą" grzyby!