Plamy starcze - neestetyczne brązowe plamy!

Nagle się pojawiają . Z przerażeniem patrzymy w lustro i widzimy je - brzydkie, brązowo - szare plamy przebarwieniowe - plamy starcze!  One nie są szkodliwe , ale są nieładne  i są typowym objawem starzenia się skóry. I mają zawsze tendencję do pokazania się na miejscach wyeksponowanych. uwielbiają  grzbiet dłoni , ramiona i twarz  ale takżZitronee dekolt. Właśnie tam, gdzie je najmniej potrzebujemy.

Plamy starcze  należą, razem z piegami i znamionami do plam przebarwieniowych. One powstają na skutek nadmiernego gromadzenia się  brązowego pigmentu  lipofuscyny w górnej warstwie skóry, która powstaje na skutkek wieloletniego działania promeni UV. To powoduje nagromadzenie brązowej lipofuscyny, Brązowa lipofuscyna , która jest końcowym produktem  procesu utleniania  nienasyconych kwasów tłuszczowych  biomembran. 

I tutaj odgrywają antyutleniacze bardzo ważną rolę. Poprzez działanie promieni UV dochodzi do powstania wolnych rodników. Skóra posiada zasadniczo, kompleksowy system ochronny. Poprzez intensywne działanie promieni słonecznych  dochodzi do wzmożonego powstawania wolnych rodników  i z drugiej strony , do szybkiej redukcji przeciwutleniaczy w skórze.

Jasna skóra i  kąpiele słoneczne z, lub bez ,oparzeń  przyśpieszają powstawanie plam starczych, które pojawiają się na miejscach szczególnie poddanych działaniu słońca.Dodatkowo korzystanie z papierosów i alkoholu , ale również niektóre leki , azotany i azotyny  mają negatywne działanie na nadprodukcję wolnch rodnników i z tym związanym procesem starzenia się skóry.

Pomoc przeciw plamom starczym

Najprostszym sposobem przeciwdziałania ich powstawaniu  jest wystarczająca ochrona przed słońcem i używanie substancji ochronnych. Jeśli już są te plamy widoczne , proponujemy parę innych sposobów:

 • Kamuflaż jest pokryciem z pomocą bardzo silnie pokrywającego makijażu. To pomaga od razu , jest pewną ochroną przed słońcem i bez ryzyka.
 • Kremy wybielające mogą zawierać różne substancje chemiczne. Niektóre z nich, takie jak ekstrakt  z rzeżuchy , mają bardzo silny efekt wybielający. Poprzez inne dochodzi do złuszczania  górnej warstwy skóry . Tego rodzajeu stosowanie jest możliwe tylko pod opieką lekarską , ponieważ może prowadzić do  niezgodności z zaczerwienieniem i swędzeniem.
 • Do metod  mechanicznych należy dermabrazja. W tym przypadku zostaje oszlifowana górna warstwa skór. W zimnej terapii zostaje ta warstwa zamrożona płynnym azotem . Dotknięte miejsca złuszczają i pod nimi powstaje nowa  , normalnie pigmentowana skóra.
 • W nowoczesnej procedurze laserowej  niszczą promienie lasera  selektywnie pigment  w skórze i umożliwiają jego nową produkcję. Jedocześnie jest oszczędza  leżąca dookoła tkanka.  

Oprócz preparatów medycznych i kosmetycznych  mamy do dyspozycji całą grupę metod domowych . Niektóre z nich znajdziesz poniżej: 

 • Przetrzyj  dotknięte miejsca trzy razy dziennie  z naciętą cytryną  lub nanieś parę kropli soku cytrynowego na plamy i pozostaw do zadziałania, aż wchłonie w skórę.
 • Nacieraj dotknięte miejsce  3x dziennie żelem z aloesem.
 • Pij zieloną herbatę. Fenole , w niej zawarte, mają pozytywny wpływ na plamy skóry .
 • Obcieraj dotknięe miejsca  miąższem świeżej papai.  Papaina działa  rozjaśniająco i  regenerująco na skórę.
 • Pocierać plamy starcze wieczorem świeżo naciętym czosnkiem. Uwaga: silny zapach!
 • Zastosuj sok z pietruszki na płamy starcze.
 • Dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość witaminy C, cynku i selenu.

Wszystkie te zabiegi należy przeprowadzać jesieni lub  zimą, ponieważ po usunięciu plam jest słońce całkowicie zabronione!