Kwiaty Bacha mogą wyleczyć psychikę.

Ponad 50 lat temu  wynalazł angielski naukowiec  i lekarz Dr. Edward Bach terapię tzw.  "terapię kwiatów Bacha"  i szczególnie zwrócił uwagę na psychiczne elemnety każdej choroby. On uważał, że każdy człowiek jest dopiero wtedy zdrowym , jeśli jego psychika została ponownie doprowadzona do równowagii i osiągnęła ponownie wewnętrzną kontemplację.
Globalne rozprzestrzenianie się 38 kwiatów Bacha  jest od tych czasów  spektakularne. I to, aczkolwiek medycyna konwencjonalna  nie uznaje skuteczności tej metody . Tutaj dajemy mały przegląd...

Tak można mniej więcej opisać osobę chorą: on/ona ma gorączkę  ponad 39,5 stopni , silną biegunkę , poci się , jego wyniki laboratoryjne są  takie sobie , on jest słabym i wygląda apatycznie.

Albo postawisz na pierwszym miejscu objawy  psychiczne i tak opiszesz pacjenta: ma bardzo  bolesny  wygląd , jest zmartwiony, mówi bardzo cicho , on nie może się pogodzić z ciężką stratą i wygląda, jakby nie chciał dalej żyć. Ponadto ma gorączkę, biegunkę i się silnie poci...

Albo-  przy tych samym objawach fizycznych można powiedzieć. pacjent jest bardzo jęczącym i potrzebuje pocieszenia, dąsa się , jeśli nie ciągle ktoś się nim zajmuje , ale równocześnie jest  niespokojny i ma obawy. Naturalnie ma gorączkę, biegunkę i islnie się poci....

O razu jest widoczne: aczkolwiek każdorazowo  mamy takie same objawy choroby , możliwe jest, że mamy do czynienia z dwoma całkowicie różnymi chorobami. W pierszym przypadku  ma pacjent skłonność do samobójstwa, bo nie może się pogodzić z ciężką utratą , w drugim - chce nas zmusić do większego zainteresowania jego osobą.  Jeśli ignorujemy te istotne  różnice , zajmujemy się pacjentem obojętnie  i w zasadzie leczymy nieistotne symptomy..

Terapia kwaitami Bacha kładzie bardzo istotne znaczenie na psychiczne powiązania  i składa się  z 38 wyciągów kwiatowych , które bardzo dokładnie odpowiadają definjowanym zaburzeniom psychicznym i te - w dzisiejszych czasach niemożliwe do wytłumaczenia - redukują , albo nawet wyeliminują. Co naturalnie nie znaczy, że kwiaty Bacha wszędzie i w 100% pomagają! , Tylko, jeśli odpowiednie czynniki - czas , psychiczny nastrój , lekarz i medycyna - idealnie razem współpracują, możliwe jest wyleczenie. 

Szczególnie dzieci  reagują bardzo dobrze na profesjonalnie przeprowadzoną terapię kwiatami Bacha.

W tej terapii  są przygotowywane wyciągi ( z wyjątkiem WODA ŹRÓDLANA ) przygotowywane tylko z kwiatów , w których istota duchowa każdej rośliny szczególnie dobrze  się wyraża - i to tak, że w niej żyjąca podstawa  leczenia zostaje przekazana na wodę źródlaną. Z niej może  , wymieszana z alkoholem  " podstawowa nalewka" poprzez wielokrotne rozcieńczanie  dać gotowy do użycia środek , który kropelkowo jest przyjmowanym. Przy czym jest możliwe mieszanie wielu, różnych środków. 

Aby kwiaty Bacha naprawdę celowo i skutecznie zastosować  musi terapeuta posiadać wieloletnie doświadczenie  i mieć zdolność  wczucia się w pacjenta  i jemu bardzo dokładnie słuchać. Trochę intuicji jest bardzo pomocne. Ale, jak już powiedzieliśmy - kwiaty Bacha działają , nawet jeśli nadal nie wiemy jak. W naszym Uniwersum, między niebem a ziemią istnieje wiele więcej, czego nowoczesni naukowcy nie potrafią udowodnić.