Pomoc od wewnątrz

Alergie to reakcje  na naturalne substancje. Coraz więcej osób  korzysta z alternatywnych metod leczniczych  do zwalczania i łagodzenia objawów związanych z alergią. Od akupunktury do  diety bez culku. Przykłady są liczne  i zaskakują imponującymi wynikami.

Tradycyjna Medycyna Chińska. Z pomocą akupunktury i akupresury zostają aktywowane pewne punkty ludzkiego ciała  i silniej ukrwione. Te punkty so masowane opuszkami palców lub specjalnymi  narzędzimi , co powoduje, że akupresura jest uważana za nieinwazyjną formę akupunktury. 

Sesja akupunktury.  Sesja akupunktury trwa około 20 do 30 minut. Pacjent leży całkowicie  zrelaksowany  i spokojny. Najczęściej leży, ale może też przybrać pozycję siedzącą. Przed użyciem igły zostaje miejsce nakłucia delikatnie masowane. Podczas jednej sesji jest nakłuwanych jak najmniej miejsc.

Aktywacja. Poprzez silną aktywacją  pewnych punktów  możliwe jest np.  przy  zatkanym nosie bardzo szybkie odprowadzenie sekretu  i nos jest w ciągu paru minut ponownie  wolny.
Dieta. Bardzo dobre , pozytywne rezultaty są osiągane przez diety, w których pacjent rezygnuje całkowicie z cukru i białej mąki przez parę miesięcy. Ciało jest poddane oczyszczaniu i uwalnia szlakę.

Odczulanie. Kto czasowo zaczyna z zapobieganiem, może zastosować immunoterapię. Ciału zostają dostarczane , w miesiącach wolnych od pyłków,  małe dawki alergenów i ono może zacząć produkować obronę. Celem kuracji immunologicznej jest obciążenie organizmu  wzrastającą liczbą  alergenów. I tak dostaje regularnie np. alergik na pyłki  wyciągi pyłków. Dzięki temu  ma system immunologiczny  wyprodukować pewną tolerancję na stymulujące alergeny.