Pomoc od wewnątrz

Alergie to reakcje na naturalne substancje. Coraz więcej osób korzysta z alternatywnych metod leczniczych do zwalczania i łagodzenia objawów związanych z alergią. Od akupunktury do diety bez culku. Przykłady są liczne i zaskakują imponującymi wynikami.

Tradycyjna Medycyna Chińska. Z pomocą akupunktury i akupresury zostają aktywowane pewne punkty ludzkiego ciała i silniej ukrwione. Te punkty so masowane opuszkami palców lub specjalnymi narzędzimi , co powoduje, że akupresura jest uważana za nieinwazyjną formę akupunktury.

Sesja akupunktury. Sesja akupunktury trwa około 20 do 30 minut. Pacjent leży całkowicie zrelaksowany i spokojny. Najczęściej leży, ale może też przybrać pozycję siedzącą. Przed użyciem igły zostaje miejsce nakłucia delikatnie masowane. Podczas jednej sesji jest nakłuwanych jak najmniej miejsc.

Aktywacja. Poprzez silną aktywacją pewnych punktów możliwe jest np. przy zatkanym nosie bardzo szybkie odprowadzenie sekretu i nos jest w ciągu paru minut ponownie wolny.
Dieta. Bardzo dobre , pozytywne rezultaty są osiągane przez diety, w których pacjent rezygnuje całkowicie z cukru i białej mąki przez parę miesięcy. Ciało jest poddane oczyszczaniu i uwalnia szlakę.

Odczulanie. Kto czasowo zaczyna z zapobieganiem, może zastosować immunoterapię. Ciału zostają dostarczane , w miesiącach wolnych od pyłków, małe dawki alergenów i ono może zacząć produkować obronę. Celem kuracji immunologicznej jest obciążenie organizmu wzrastającą liczbą alergenów. I tak dostaje regularnie np. alergik na pyłki wyciągi pyłków. Dzięki temu ma system immunologiczny wyprodukować pewną tolerancję na stymulujące alergeny.