Qi Gong - Aktywuj energię życiową!

Qi oznacza "energię życiową".
Gong oznacza "stałą praktykę".

Qi Gong jest tradycyjną chińską sztuką  aktywowania energii życiowej. Podstawą jest tradycyjna chińska medycyna (TCM). To jest rodzaj pracy energii, która jest używana w Chinach od ponad 4.000 lat dla  psychicznego i fizycznego odmłodzenia.

Qi Gong  nadaje się dla każdego, kto chce  się rozkręcić i równocześnie robić coś pozytywnego dla własnego zdrowia.  Przy tym nie mamy do czynienia ze sportem wyczynowym, ale z powolnymi ruchami, które regulują krążenie i uwalniają napięcia mięśniowe. To jest trening, który harmonizuje energię i doprowadza do jej przepływu.  Z tego powodu może  być praktykowany QiGong przez osoby z chorobami krążenia, stawów, osteoporozą , reumatyzmem i innymi.

Podstawową korzyścią z Qi Gong jest zwiększenie fizycznego i psychicznego samopoczucia, zdolności koncetracji i wzmocnienie systemu immunologicznego. Dla wielu osób jest Qi Gong ważnym dla złagodzenia i zapobiegania chronicznym schorzeniom.  Zakres jego użycia jest bardzo szeroki. Jego można używać między innymi przy  blokadach energii, redukcji stresu, podniesieniu ogólnej elastyczności  mięśni, wzmocnienie ścięgien i wzmocnieniu funkcjonowania układu serce - płuca - naczynia.

W historii Qi Gong, rozwinęło się wiele różnych rodzajów , których podstawą były różne schorzenia. Do nich należą:

  • medycyna Smok & Tygrys Qi Gong
  • otworzyć bramy energii ciała
  • u nia Nieba i Ziemi
  • 18 form Tai Chi - Qi Gong

Medycyna Smok  & Tygrys  Qi Gong

Za  tym pojęciem stoją ćwiczenia , które były  wykonywane przed 1.500 laty przez buddyjskich mnichów. Ta forma Qi Gong zawiera 7, stosunkowo prostych pozycji , które trenują głównie drogi energii  i energię , aby uzyskać fizyczne i psychiczne zdrowie.

Medycyna Smok & Tygrys Qi Gong może być  dostosowana dla każdego wieku i każdego poziomu wydajności fizycznej. Te ćwiczenia są wykonywane głównie w terapii chorób rakowych , aby złagodzić objawy uboczne promieniowania i chemioterapii.

Otwórz bramy energii w ciele 

To jest  ćwiczenie, które składa się z siedmiu części. Do nich należy otwarcie bramy energii i procesu uwolnienia , aby rozwiązać blokady energii, ćwiczenia rozciągające dla kręgosłupa  w przypadku blokad, ćwiczenia rozmachu, aby pobudzić energię w organach  i stymulować przebieg krążenia  układów funkcyjnych.  Poza tym z ćwiczeniem chmurki ręcznej  zostaje uczone  otwarcie tkanek ciała i z pomocą pompki Kua można produkować siłę.

Unia Nieba i Ziemi

Te ćwiczenia  pomagają w rozwiązywaniu problemów w zakresie  szyi, pleców, kręgosłupa i stawów. One są krótkimi ćwiczeniami   bardzo łatwymi do nauczenia się  i zawierają otwarcie i zamykanie, technikę oddychania i kierowania Qi poprzez meridiany akupunktury.

18 form Tai Chi - Qi Gong

Aczkolwiek liczba ćwiczeń jest wysoka , są one łatwe do nauczenia się. To są okrągło - spiralne ruchy , które harmonizują z oddechem . One mają pozytywny wpływ na  system sercowo - naczyniowy , psychę, system immunologiczny  i wprowadzają harmonię  między energią Yin - i Yang w ciele oraz wspierają odnowę mięśni.