Zdrowie mężczyzn - czy boją się mężczyźni lekarzy?

Aczkolwiek  długość życia mężczyzn jest przeciętnie krótsza o 6 lat  w porównaniu z kobietami , obchodzą się oni ze swoim zdrowiem beztrosko. Mężczyźni widzą siebie często jako bohatera, który jest niezniszczalny  i bezgranicznie może być wykorzystywanym. Oni żyją niezdrowo w porównaniu z kobietami i unikają wizyt u lekarzy.

Badania profilaktyczne  nie są tematem o którym się mówi , nie mówiąc o ich przeprowadzeniu.  Mężczyźni czują się jako " silna płeć", odnosi siły ich mięśni. W zakresie zdrowotnym wygląda to całkiem inaczej.!

Jakie są czynniki ryzyka mają wpływ na zdrowie mężczyzn?

  • Mężczyźni nie odżywiają się świadomie zdrowiej. Oni jadają za dużo i  za tłusto   i dlatego mają częściej nadwagę , a nawet cierpią na otyłość.
  • Mężczyźni palą częściej papierosy i to w podwójnej ilości w porównaniu z kobietami, również piją więcej alkoholu. Polecane jest maksymalnie 3  dni w tygodniu  i w nich nie więcej aniżeli 2  jednostki alkoholu . Jednostka to 1/8 litra wina  lub małe piwo.
  • Mężczyźni są poddani silniejszemu działaniu stresu  i pozwalają sobie na mniej przerw relaksacyjnych.
  • Mężczyźni są fizycznie częściej   nieaktywni, mają za mało ruchu  ale równocześnie podwyższoną gotowość ponoszenia ryzyka i dlatego częściej  mają urazy sportowe. 
  • Mężczyźni ignorują pierwsze objawy choroby, i często o wiele za późno idą do lekarza.

Największym czynnikiem ryzyka dla zdrowia mężczyzn jest więc ich styl życia!  Aby zdrowiej żyć konieczna jest zmiana nawyków życia w kierunk pozytywnym. Mężczyźni muszą się nauczyć , że tylko oni sami  ponowszą odpowiedzialność za własne zdrowie.

Dlaczego mężczyźni unikają  wizyty u lekarza?

Czy mężczyźni boją się lekarza? Mężczyźni są  mistrzami świata w wynalezieniu wymówek , aby nie pójść do lekarza. Już w wieku dziecięcym cząsto zostaje im " wstrzyknięte", że są " silnymi i twardymi". Dlatego mają więcej skłonności do bagatelizowania  i obłudy odnośnie własnego ciała. Oni koniecznie chcą sami uporać się z problemami i dlatego bardzo niechętnie zwierzają się osobie trzeciej. Poza tym mają niesamowite trudności w opisie dolegliwości pewnych zakresów ciała . Innym problemem, dlaczego mężczyźni są skeptykami odnośnie lekarzy jest uczucie  wstydu i słabości , jeśli muszą samemu sobie przyznać , że coś jest nie tak z własnym ciałem. 

Najgorszym jest, że wiele chorób jest ułeczalnych, jeśli zostają rozpoznane we wczesnym stadium.

Mężczyźni muszą  się nauczyć  mówić o własnych problemach zdrowotnych. Oni muszą rozpoznać ważność badań profilaktycznych, oni muszą zmienić własny styl życia. Stres i napięcie psychiczne  zredukować, odżywiać się zdrowo i zredukować nadmierną wagę, zrezygnować z papierosów,  alkoholu  i więcej się poruszać. Może wtedy osiągną te wysokie oczekiwana lat życia, jak to jest u kobiet.