Reiki - uniwersalna energia życia

 Reiki jest starożytną metodą  uzdrawiania, o której jest mowa po raz pierwszy w starych sanskrytach Sutras przed  2500 laty i w wieku XIX  została ona  ponownie odkryta przez mnicha Dr. Mikao Usui. Tłumaczenie japońskiego słowa Rei -Ki  oznacza tyle co  uniwersalna energia życia , energia  ogólna i siła życia.

Reiki jest  bardzo starą metodą relaksowania  w naturalny sposób , która prowadzi do harminzowania gospodarki energetycznej.  Pojęcie "Reiki"  jest używane zarówno dla określenia energii, jak i  metody  obchodzenia się z tą energią.

Otaczająca nas przestrzeń jest wypełniona różną energią , utrzymującą wszystko przy życiu.  My rodzimy siąęz tą uniwersalną energią  życia . Reiki ( energia życia) znajduje się praktycznie wszędzie.  Nasz organizm wchłania ją z  naszego otoczenia , np poprzez oddychanie. 

Do niedoboru energii życiowej może dojść np. poprzez zbyt powierzchniowe oddychanie . Innym powodem jest  usterka na szlakach energii  ( meridiany) i w centrach energii ( chakren). W ciągu naszego życia  zanieczyszczamy i zatykamy kanały , w których jest ta energia transportowana.. 

Kto nauczył się Raki staje się kanałem dla tej energii i przewodzi ją, dzięki specjalnym technikom, dalej. Reiki wspiera przede wszystkim łwasne uzdrawianie . To jest możliwe poprzez współpracę z mistrzem Reiki  lub poprzez samoleczenie. Poprzez położenie rąk zostaje oczyszczony kanał  i otwierany  dla przepływu naturalnej energii uzdrawiającej do odbiorcy. Dawcy Reiki  nie tracą własnych sił , to jest tylko kanał  energetyczny  dopasowujący się potrzebom odbiorcy.  Odbiorca Riki energii otrzyma tyle energii ile aktualnie potrzebuje. 

Reiki działa na wszystkich szczeblach, wszędzie tam, gdzie aktualnie organizm ją potrzebuje. Podczas  leczenia płynie energia Reiki tam, gdzie jest konieczna  i odpowiednia dla odbiorcy. Poprzez Reiki dochodzi do harmonizowania wszystkich komórek  i wspierania drgań  przyjmowanych przez zdrowe komórki. To powoduje obniżenie biologicznego wieku organizmu. W przypadku dolegliwości  jest widoczne złagodzenie bólów i zdecydowane polepszenie  i przyśpieszenie procesów zdrowotnych. 

Jak działa Reiki nie  jest możliwe do określenia . jej działanie zostało udowodnione , ale sposób działanie niestety nie. Działanie jest wielostronne:

  • Ciało, umysł i duch  zostają potraktowane jako całość i wprowadzone do harmonii
  • Dzięki Reiki  zostają zlokalizowane indywidualne strefy  problematczne  w organiźmie  i tam wspierane bardzo masywnie samoleczenie
  • Reiki ożywia ciało i umysł, pomaga przezwyciężyć lęki i promuje talent i kreatywność.
  • Reiki wspiera rozwiązania zatorów i zwiększa pewność siebie.
  • Reiki łagodzi ból w przypadku chorób ostrych lub przewlekłych
  • Reiki działa poprzez wzmacnianie  sił obronnych zapobiegawczo przeciw chorobom.
  • Reiki ma detoksykujący wpływ na ciało i umysł.
  • Reiki pomaga również, jeśli w  nią nie wierzysz, Ona działa nie tylko u ludzi , ale również na zwierzęta i rośliny. 
  • Reiki jest komplementarną metodą medyczną. Ona jest przydatna jako uzupełnienie  klasycznej , konwencjonalnej medycyny szkolnej , ale nie może zastąpić lekarza! 

Każdy może nauczyć się Reiki i z nią siebie samego leczyć. Nauczyciele Reiki  są dostępni poprzez tzw. oczyszczenie  , aby oczyyścić kanał dla dalszego przepływu. Poprzez oczyszczenie  zostaje udostępnione  dalsze przenoszenie Reiki rękami . Z wyjątkiem szkolenia mistrzów  są przeprowadzane tygodniowe seminaria o Reki.