Reiki - uniwersalna energia życia

Reiki jest starożytną metodą uzdrawiania, o której jest mowa po raz pierwszy w starych sanskrytach Sutras przed 2500 laty i w wieku XIX została ona ponownie odkryta przez mnicha Dr. Mikao Usui. Tłumaczenie japońskiego słowa Rei -Ki oznacza tyle co uniwersalna energia życia , energia ogólna i siła życia.

Reiki jest bardzo starą metodą relaksowania w naturalny sposób , która prowadzi do harminzowania gospodarki energetycznej. Pojęcie "Reiki" jest używane zarówno dla określenia energii, jak i metody obchodzenia się z tą energią.

Otaczająca nas przestrzeń jest wypełniona różną energią , utrzymującą wszystko przy życiu. My rodzimy siąęz tą uniwersalną energią życia . Reiki ( energia życia) znajduje się praktycznie wszędzie. Nasz organizm wchłania ją z naszego otoczenia , np poprzez oddychanie.

Do niedoboru energii życiowej może dojść np. poprzez zbyt powierzchniowe oddychanie . Innym powodem jest usterka na szlakach energii ( meridiany) i w centrach energii ( chakren). W ciągu naszego życia zanieczyszczamy i zatykamy kanały , w których jest ta energia transportowana..

Kto nauczył się Raki staje się kanałem dla tej energii i przewodzi ją, dzięki specjalnym technikom, dalej. Reiki wspiera przede wszystkim łwasne uzdrawianie . To jest możliwe poprzez współpracę z mistrzem Reiki lub poprzez samoleczenie. Poprzez położenie rąk zostaje oczyszczony kanał i otwierany dla przepływu naturalnej energii uzdrawiającej do odbiorcy. Dawcy Reiki nie tracą własnych sił , to jest tylko kanał energetyczny dopasowujący się potrzebom odbiorcy. Odbiorca Riki energii otrzyma tyle energii ile aktualnie potrzebuje.

Reiki działa na wszystkich szczeblach, wszędzie tam, gdzie aktualnie organizm ją potrzebuje. Podczas leczenia płynie energia Reiki tam, gdzie jest konieczna i odpowiednia dla odbiorcy. Poprzez Reiki dochodzi do harmonizowania wszystkich komórek i wspierania drgań przyjmowanych przez zdrowe komórki. To powoduje obniżenie biologicznego wieku organizmu. W przypadku dolegliwości jest widoczne złagodzenie bólów i zdecydowane polepszenie i przyśpieszenie procesów zdrowotnych.

Jak działa Reiki nie jest możliwe do określenia . jej działanie zostało udowodnione , ale sposób działanie niestety nie. Działanie jest wielostronne:

  • Ciało, umysł i duch zostają potraktowane jako całość i wprowadzone do harmonii
  • Dzięki Reiki zostają zlokalizowane indywidualne strefy problematczne w organiźmie i tam wspierane bardzo masywnie samoleczenie
  • Reiki ożywia ciało i umysł, pomaga przezwyciężyć lęki i promuje talent i kreatywność.
  • Reiki wspiera rozwiązania zatorów i zwiększa pewność siebie.
  • Reiki łagodzi ból w przypadku chorób ostrych lub przewlekłych
  • Reiki działa poprzez wzmacnianie sił obronnych zapobiegawczo przeciw chorobom.
  • Reiki ma detoksykujący wpływ na ciało i umysł.
  • Reiki pomaga również, jeśli w nią nie wierzysz, Ona działa nie tylko u ludzi , ale również na zwierzęta i rośliny.
  • Reiki jest komplementarną metodą medyczną. Ona jest przydatna jako uzupełnienie klasycznej , konwencjonalnej medycyny szkolnej , ale nie może zastąpić lekarza!

Każdy może nauczyć się Reiki i z nią siebie samego leczyć. Nauczyciele Reiki są dostępni poprzez tzw. oczyszczenie , aby oczyyścić kanał dla dalszego przepływu. Poprzez oczyszczenie zostaje udostępnione dalsze przenoszenie Reiki rękami . Z wyjątkiem szkolenia mistrzów są przeprowadzane tygodniowe seminaria o Reki.