Za dużo kilogramów? - odchudzanie z radością i przyjemnością

Boże Narodzenie jest już przeszłością i waga pokazuje nam nasze " grzechy" - znowu mamy 2 - 3 kilo za dużo.  Ulubione jeansy  są za ciasne  i frustracja nas opanowała. Pora na dietę!Wage

Ale jaką dietę chcesz teraz wypróbować? Czy rezultat nie jest zawste ten sam? Przez parę tygodni  rezygnujemy ze wszystkiego  co nam naprawdą smakuje , jemy tylko chudy jogurt i pieczywo chrupkie. Osiągamy nasz cel i kilogramy zniknęły, wracamy ponownie do starego trybu życia i odżywiania  i.. krótko po tym są kilogramy ponownie  widoczne na wadze. Efekt jo - jo należy do życia codziennego. Nawiasem mówiąc: te  gwałtowne kuracje są niezdrowe  , ponieważ nie dają istotnych odżywek.

Ale w rzeczywistości jest niezwykle łatwe, utracić parę kilogramów. Ale tylko poprzez długotrwałe przestawienie nawyków odżywiania. Dłuotrwale nazywa się przez całe życie.. Decydującym nie jest ile my jemy , ale co my jemy i jak się tym delektujemy. Kto stałe cierpi na głód  i nie potrafi sią delektować posiłkiem, jest stale niezadowolonym  i nie potrafi przestawić własnych nawyków odżywiania.

Abyś naprawdę mógł wprowadzić  pozytywne postanoweinia  odnośnie nawyków odżywiania , musisz sią stosowaś do trzech  istotnych zasad:

 • nie za dużo posiłków wysokokalorycznych
 • dużo wody,
 • wiele witamin & Co i
 • ruch

I to w kombinacji z przyjemnością i radością! Naturalnie  brzmi to prościej aniżeli naprawdę jest, bo konieczna jest rezygnacja ze starych nawyków.  Przerwa objadowa w budce z przekąskami , pełny objad w restauracji , obojętnie czy jestem głodnym czy nie, frustracyjne jedzenie przy stresie  lub zawodach miłosnych. Dlaczego nie spróbować zwalczać frustrację poprzez bieganie? Dlaczego jemy słodycze przy zawodach miłosnych a nie owoce?  To naturalnie byłoby o wiele zdrowsze. Koniecznym jest prawidłowe reagowanie w pewnych sytuacjach. Na początku jest to trudne - to nie podlega dyskusji - ale już niebawem  zobaczysz pozytywne strony , które mogą jeszcze bardziej motywować. 

Głód i pragnienie są Twoimi najgorszymi wrogami podczas odchudzania. Dlatego pozwól sobie na 1200 - 1400 kalorii dziennie. W ten sposób tracisz wprawdzie powolniej , ale długotrwale. I nawet kawałek czekolady może Ciebie ucieszyć. To jest motywujące do przetrwania i  robi dietę podatną dla codziennego użytku. 

Poza tym jak najmniej alkoholu  i mało  tłuszczu zwierzącego, za to wystarczająco pochodzenia roślinnego.  Dwie trzecie na talerzu powinno być warzywami  i jedna trzecia węglowodany  (makaron pełnoziarnisty, ryż, kartofle, ryby czy drób). To utrzymuje uczucie nasycenia przez dłuższy czas.

Aby  zapobiec pojawieniu się napadów głodu  polecamy parę prostych rzeczy:

 • Usiądź przy jedzeniu dość prosto.Posiłek dociera szybciej do głębszch stref żołądka , co sygnalizuje uczucie nasycenia do mózgu.
 • Przy siłnie doprawianych posiłkach z pieprzem cayenne, musztardą, chili, kurkuma, imbirem czy czosnkiem  zużywa organizm dodatkowo 45 kalorii.
 • Przegrzane pokoje utrudniają utratę wagi , ponieważ ciepło redukuje utratę kalorii.
 • Słuchaj muzyki klasycznej podczas jedzenia. Ona powoduje, że jesz powolniej  i zauważysz szybciej uczucie nasycenia i tym samym przestaniesz jeść.
 • Idź tak często, jak tylko możliwe na słońce, aby zapobiegać psychicznym upadkom. Te są najczęściej zwalzamy wszystkim co jest jadalne.
 • Kwadrans  naprawdę serdecznego śmiechu zużywa dziennie 40 kalorii.
 • Jeśli  idziesz do restaruracji , ubierz ciasną spódniczkę . Jak zacznie uciskać , może zapobiec nadmiernemu spożywianiu pokarmów.
 • Sypiaj dobrze, aby hormony  regulujące apetyt nie  zachwiać w ich równowadze. 
 • Pij dużo wody przed jedzeniem.To hamuje apetyt , poza tym zużywa 1/2 wody o temp. pokojowej do 50 kalorii. 

Nie należy zapominać, o ruchu. Tylko kto się wystarczająco porusza  może jadać to co chce. Bardzo polecenia godnym jest mieszanka  wytrzymalości  i zużycia siły. masa mięśniowa jest prawdziwym mordercą dla kalorii . Ona jest  tkanką aktywującą metabolizm , która zużywa o wiele wiącej energii  aniżeli tkanka tłuszczowa . Sport jest też dobry dla krążenia i wypądza uczucie głodu  po treningu. Ale pamiętaj, uprawiać powinieneś tylko ten sport, który jest dla Ciebie przyjemnością.