Wiosna nas wita - pora na stratę zimowej podkładki tłuszczowej!

Masz pięć kilo za dużo -  to żaden powód do zmartwienia - a może jednak? Właśnie teraz , wiosną , kiedy ciepłe, grube ubrania znikają w najdalszych częściach szafy  i przewiewne, lekkie ubranie jest koniecznym , niestety widzimy roleczki na biodrach i brzuchu i to podwójnie! Dlaczego - bo my się pokazujemy . My mamy parę porad jak można stosunkowo szybko i zdrowo powrócić do swojej idealnej wagi..

Po pierwsze : opracowanie planu odnośne odżywiania! ! Aby odchudzanie przyniosło pozytywny rezultat  i nasza wspaniała figura znowu była widoczna w lusterku , trzeba dokładnie przestudiować pewne asżpekty  i parę nawyków niestety zmienić. To zaczyna się przy odżywianiu: my musimy zacząć jadać świadomie. Bez pojadania, przekąsek , bez fastfood, tłustych kiełbas , sera czy ciast. Słodycze widzimy tylko z daleka , nie pijemy słodkich drinków, alkohol też pozostawmy lepiej zamkniętym... Ale jadamy tak, aby nie głodować ! Eksperci doradzają wszystko co jest jedzonym , zapisać. Tym samym nie zapominamy o malutkim kawałeczku czekolady!

Sens mają również dłuższe przerwy między posiłkami. Ten, który jada w ciągu dnia małe porcje  - i nawet jeśli są one malutkie - nie daje przewodowi pokarmowemu żadnej minuty spokoju  i czasu do dokładnego trawienia ( głodnym też nigdy się nie czuje). Lepiej jest : przerwa 4-5 godzin między śniadaniem a obiadem i obiadem a kolacją - wtedy wolno jadać do sytości  np. zupę jarzynową . Jako pomocnicy są wspaniałe koktajle dietetyczne ,  które wypełniają żołądek i pomagają ograniczyć apetyt. Albo korzystasz ze zdrowych pomocy w utracie wagi.

Po drugie:  do naszej strategi należy ruch! Najlepiej z pustym żołądkiem , ponieważ wtedy najłatwiej jest zwalczać nadmierne kilogramy : uprawianie sportu przed śniadaniem jest najlepszym spalaczem tłusczu!  Cały metabolizm zostaje zmobilizowany , uczucie własnego ciała się poprawia  i stratujesz dzień ze wspaniałym nastrojem. Zalecenie " biegać  na czczo" opiera się na badaniach przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii . W ramach tych badań stwierdzili naukowcy  o wiele lepszy metabolizm podczas aktywności sportowych na pusty żołądek.

Ćwiczenia i sport są jedynym sposobem utrzymania dalej niskiej wagi. Utrata wagi oznacza  zużycie więcej kalorii, aniżeli spożywamy. O jednym nie wolno zapominać : jeden kilogram tłuszczu ma trzy razy większą objętość niż jeden kilogram mięśni. Dlatego jest możliwe, że waga nie pokazuje zmian, ale nasze ulubione jeansy nagle pasują wspaniale!

Po trzecie: picie bardzo dużej ilości wody i herbat ziołowych,  nie zapominać o suplementach diety! Poprzez picie wody oszczędzamy wiele kalorii zawartych w słodkich sokach. Równocześnie wspaiera woda w nadmiarze wydalanie składników problematycznych, które się uwalniają podczas spalania tłuszczu. I po trzecie ; picie daje uczucie sytości. Ale uwaga: za dużo też jest niedobrym, ponieważ wiele minerałów i pierwiastków śladowych zostaje wydalonych z organizmu. Najlepiej bierzemy za przykład sportowców i dostarczamy  zapobiegawczo substancje takie jak  magnez . Aby nadal wyglądać promieniście a nie wykazywać objawy niedoborów!