Bez palenia papierosów też można!

Być nareszcie niepalącym! Jak często to sobie życzymy i nie daliśmy rady. Ponownie zbliża się zmiana roku  i tysiące ludzi  będzie sobie obiecać rzucić palenie i najpóźniej na Sylwestra zapalną następnego papierosa. Ale my tak nie postąpimy!

Podejmij decyzję. Ty musisz być pewnym , że chcesz rzucić palenie. Najlepiej w momencie, kiedy źle się czujesz , ponieważ już dłużej nie paliłeś.
Pamiętaj o obrzydliwym papierosie. Jeden na zewnątrz przy złej pogodzie, inny na przystanku autobusowym, inny kiedy sam sobie nie możesz wmówić, że palenie  ma coś wspólnego z przyjemnością.

Uzależnienie. Bądź świadomym , że palenie to uzależnienie , na które umierają corocznie miliony. I jeśli nadal żyją , kradną sobie samym tą cenną energię życia. 

Pieniądze. Średni palacz wydaje fortunę na papierosy. On płaci za to, że pogarsza swoje życie. Poszukaj coś, co sprawi tobie ogromną radość, jeśli ciebie na to stać i policz ile pieniędzy musisz na to oszczędzić, jeśli przestaniesz palić.

Szacunek dla samego siebie. Większość palaczy uważa się za słabych ludzi , ponieważ oni wiedzą , że robią coś złego , ale nie mogą się temu opierać. Ty będziesz z siebie dumnym , jeśli przestaniesz palić i policzysz dnie bez papierosów.  To przywróci Tobie własne zaufanie!

Nie musisz się niczego wyrzekać!  Ty nie wyrzekasz się! Ty pozyskasz więcej  radości w życiu  i pozbędziesz się wyrzutów sumienia. Bądź pewnym, że nie - palaczom na niczym nie zbywa! .

Nagroda. Nagródź się sam, szczególnie w pierwszych dniach bez papierosa. Kup sobie coś miłego - do ubrania, bo tego nigdy nie zadymisz  i nie wywiesisz śmierdzącym na balkon do wywietrzenia. Wypij filiżankę herbaty i posłuchaj ulubionej muzyki , bez papierosa!

Zaryzykuj to. Każdy dzień bez palenia , to dobry dzień. No to na co czekasz? - od dzisiaj jesteś niepalącym.