Minerały - aktywatory dla osób zestresowanych

Nasze potrzeby na minerały powiększają się ze stresem i napięciem , którym podlegamy w dniu codziennym i dzięki nieregularnemu odżywianiu. Całe nasze nowoczesne życie i brak ograniczeń . Aby mimo tego pozostać sprawnym i zdrowym , musimy zadbać o dostwę minerałów.

Funkcja. Minerały są istotnymi nieorganicznymi odżywkami, których nasz organizm nie może produkować i dlatego muszą być dostarczane ( poprzez pokarm lub suplementy) .

Zalecana dzienna porcja do spożycia. Krótko RDA. Ta wartość wskazuje dzienne zapotrzebowanie na witaminy i minerały przciętnego człowieka , które on musi pobierać. Dzienne zapotrzebowanie jest różne i zależy od wielu czynników.

Różnice. RDA podlega wpływowi jak: wiek, płeć, waga, choroby, przyjmowane leki . I tak podnosi przyjmowanie kortyzonu zapotrzebowanie na magnez i cynk. Pigułki antykoncepcyjne podnoszą zapotrzebowanie na magnez, wit. B1, B2, B12 i C

Zapotrzebowanie. My mamy największe zapotrzebowanie na wapń i fosfor - ponad 800 mg średnio dziennie powinniśmy jeść.

Fosfor . Połączenia fosforu są składnikami DNA i RNA molekuł , substancji noszących genetyczne informacje wszystkich istot żywych i służące metabolizmowi energii. Szczególnie produkty mleczne , mięso , ryby i chleb zawierają fosfor. Dalsze minerały to cynk,jod, żelazo i magnez.

Przygotowanie. Minerały są - w przeciwieństwie do witamin - nie tak wymagające w ich przygotowaniu. Poprzez ich konstrukcję są mniej wrażliwe na ciepło i powietrze i nie tracą, poprzez gotowanie, ich zalet. Ich elementy są przeważnie jako jony lub połączenia nieorganiczne . Dlatego są bardziej odporne.