Co chce każdy widzieć o sporcie

Czy wiesz , że są mistrzostwa w noszeniu kobiet ? Naprawdę. Silni mężczyźni noszą kobiety na pewnym dystansie z przeszkodami i ten najszybszy wygrywa! Szczególnie Finowie ćwiczą regularnie w tej dyscyplinie. To mógłby być nowy pomysł na popołudnia niedzielne...

Czy wiesz, że podczas corocznych Highland Games (konkurs tradycyjnych szkockich tańców i gier sprawnościowych) najbardziej prestiżowy sport to rzucanie pni drewnianych na jak najdalsze odległości? Dorośli mężczyźni rzucają - jak już mówi nazwa - pnie drewniane w powietrze i ten, który rzuci najdalej wygrywa.

Czy wiesz, żew Tajlandii ludzie lubią oglądać grę polo, ale przez słoni? W roku 1981 wpadło dwóch Szwajcarów na pomysł innego wykorzystania słoni. Dochody z tego sportu są przeznaczane na wsparcie bezrobotnych..słoni.

Czy wiesz, że więcej krajów (około 205) bierze udział w igrzyskach olimpijskich,aniżeli jest uznanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych (tylko 192)?

Czy wiesz, że dzienne zużycie energii przez mężczyzn ze średnią wagą i wiekiem leży wyżej o 500 kcal, aniżeli u kobiet - mianowicie 1800 do 1500 kcal dziennie?

Czy wiesz, że podczas seksu zużywazs wiącej kalorii, aniżeli przy jeździe na nartach?

Czy wiesz, że poprzez odbudowaną muskulaturę zużywasz w stanie spokojnym więcej energii? Tłuszcz potrzebuje mniej energii. Kto jest dobrze przetrenowany , ma wyższe zużycie energii i pozostaje łatwiej i dłużej szczupłym.

Czy wiesz, że dla uprawiania sportu jest ważniejsze dostarczanie węglowdanów aniżeli białek?

Czy wiesz, że glukoza szybciej wnika do krwi i daje natychmiastowy impuls wydajności , ale jednocześnie jest szybko zużyta i prowadzi do spadku poziomu insuliny? Cukier zawarty w batonach zbożowych przenika powolniej do krwi i daje dłuższą wydajność organizmu.