Energia daje ochotę na więcej

Jeśli jesteśmy w ruchu czujemy się od razu lepiej. Każdy z nas poznał wspaniałe uczucie  dobrego sampoczucia  podczas biegu w lesie , zjeździe na nartach w słoneczne dnie  czy treningu w studio sportowym. Ale mimo tego jest nam ciężko  się przemóc. Parę wskazówek dla stałego napędu,

Złe nawyki. Większość z nas jest przyzwyczajona , po męczącym dniu pracy, usiąść na kanapie i oglądać telewizję, czytać książkę lub podzielić się nowinami z rodziną lub przyjaciółmi. Dla ruchu nie pozostaje ani chwilki czasu i , prawdę powiedziawszy, nie mamy na to ochoty. Ale właśnie w dzisiejszych czasach , kiedy potrzebujemy tak dużo energii w życiu zawodowym czy rodzinnym , dużo ruchu ma niesamowite znaczenie.

Wytrwałość. Jeśli postanawiasz dzisiaj wieczorem iść biegać i coś stanie na przeszkodzie , i przychodzisz później, niż planowane, do domu lub dzieci chcą z tobą sprawdzić odrobione lekcje, albo nagle stoi przyjaciel przed drzwiami  - przesuwasz zaplanowany sport chętnie na kiedy indziej..Ale właśnie w tych sytuacjach nazywa się " pozostać twardym"! Włóż Twoje buty do biegania  i idź na 10 minutowy spacer dookoła bloku. W ten sposób przyzwyczajasz Twoją podświadomość, aby być gotowym to wykonać co sobie zaplanowałeś. Jesteś wytrzymałym w przeprowadzeniu własnych celów i upartym w ich osiągnięciu.

Rób to, co lubisz. Spróbuj wiele rodzajów sportu, aby znaleźć ten, który Tobie najbardziej odpowiada. Może jest bieganie za nudne dla Ciebie i siodełko roweru - za twarde? No to spróbuj wspinaczkę, albo gimnastykę taneczną . Powinieneć uprawiać ten sport, w którym naprawdę czujesz się jak rybka w wodzie. Jeśli każdorazowo musisz się zmuszać, nie wytrzymasz długo. Tylko Ty decydujesz co i jak będziesz robić i zobaczysz - już niebawem , że było warto!