"Coś leży mnie na wątrobie" - powiedzonko sprawdzamy gruntownie

Ktoś jest w złym humorze, praktycznie bez konkretnego powodu  - denerwują jego drobnostki : powiedzonko mówi - "Coś mu leży na wątrobie!". Ale w tym powiedzonku tkwi o wiele więcej prawdy , aniżeli myślimy!  Także powiedzonko""mnie żółć zaleje" może mieć  realne, prawdziwe zdrowotne podstawy.

Wcześniej sądzono, że w wątrobie, jako największym gruczole organizmu, znajduje się siedlisko uczuć. Ale każdy, kto bez podstaw ma skłonności do  przyćmionych myśli, powinien  faktycznie  zająć się stanem zdrowotnym własnej wątroby. Zły nastrój, ciągłe podrażnienie , ale również napady smutku bez konkretnej przyczyny , mogą faktycznie pochodzić  z chorób wątroby. Wątroby się nie czuje , nawet wtedy, kiedy jest ona bardzo nadwyrężona w czynnościach detoksykacyjnych  i ty jesteś naprawdę  bardzo przytłoczonym  - ale na poziomie psychicznym pojawiają sią reakcje , które trzeba bardzo poważnie potraktować. Z wysłowieniem pojawi ten jeden albo drugi, własne problemy fizyczne   - całkowicie nieświadomie...

Również żółć jest nie tylko przysłowiowo synonimem gniewu , złości  czy rozgoryczenia. "Mnie zalewa żółć"   - jest także jednym z tych  fraz.  Najcząściej jest w tych przypadkach nie tylko  zaburzony stan psychiczny, ale również możemy mieć do czynienia z  zaburzeniami organu - jeśli nie płynie prawidłowo żółć , dochodzi do stanów zapalnych , zatorów  a nawet powstawania kamieni żółciowych  i tym samym do  gorzkich  dolegliwości. Każdy , kto próbuje równocześnie  celową detoksykację,  , będzie znacznie rzadziej się " pienił ze złości".

Także nerki znajdziesz w powiedzonkach.  "To idzie na nerki" mówimy, jeśli coś nas boleśnie dotknęło. To odnosi się do nerek, które są bardzo wrażliwe na ból  i na niego podatne. Istnieje wiele kompleksów ziołowych , które  mogą rozluźnić blokady i  rozwiązać zastoje.

Kto ma  "wszystkiego dosyć", może fatktycznie mieć katar . I kiedy komuś  " brak oddechu"  lub  jemu "ścisnęło gardło" , może tkwić w szokującej sytuacji , kiedy  spokojny oddech nie jest możliwy. Inne powiedzonko to jak " leży mnie jak kamień na żołądku  "mogą wskazywać. że faktycznie coś zjedzono, co nie może być łatwo strawione  i powoduje dolegliwości.

Barzdo rozpowszechnionym powiedzonkiem w Niemczech jest: " ja jest kwaśny" - co oznacza " ja jest zły, podniecony"  lub bardzo podenerwowany. W takiej sytuacji najlepiej pobrać  proszek zasadowy  i zmniejszyć akwaszenie ciała. I  popatrzt - " ja jestem kwaśny" - rozpuściło sią w powietrzu!