Żegnaj tłuszczyku zimowy! Poprzez odnowę masy mięśniowej

Ruszaj się - najlepiej najpierw w kierunku wagi  i następnie do  studia fitnesu. Już po paru razach  odczuwasz , że mięśnie stają się twardsze  i przybierają na wadze. To jest pozytywne , ponieważ każdy kilogram masy  mięśniowej  spala około 100 kalorii dziennie - także w spoczynku!

Jako kobieta, nie trzeba się obawiać, że poprzez tego rodzaju trening pojawią się mięśnie kulturysty . Po prostu " kobieta" nie ma koniecznego do tego poziomu testosteronu. Jeśli chcesz być bardziej ostrożną , powinnaś podnosić  hantle z niską wagą  i ćwiczenia parę razy powtórzyć. Także małe mięśnie spalają tłuszcz !
Nawiasem mówiąc, nie każdy mężczyzna ma genetyczną predyspozycję dla kulturysty. 

Ale niestety jest bajką  , jeśli ktoś wierzy, że poprzez  przysiady spala tłuszcz. Tłuszcz nie jest spalany na pewnym konkretnym miejscu , ale poprzez obniżenie  ogólnej zawartości tłuszczu  w  organiźmie . Poza tym jest trening wytrzymałościowy o wiele mniej efektywnym , aniżeli ogólnie jest przyjętym  - szczególnie odnośnie spalania tłuszczu. On podnosi metabolizm tylko na parę godzin . Trening siłowy  , którego jedynym celem jest  odnowa mięśni i  ich ujędrnienie , pozwala metabolizmowi aż do dwóch dni po treningu " spalać". Naturalnie wspiera  również sport wytrzymałościowy spalanie tłuszczu!

I to może spokojnie trochę boleć : hasło - zakwaszenie. Jak bardzo nieprzyjemny jest ten ból , jest on dowodem  efektywnego treningu. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 2 dni , mamy do czynienia z przetrenowaniem  i z następnym treningiem trzeba poczekać, aż objawy ulegną złagodzeniu. .. Mikro pęknięcia w mięśniach muszą najpierw wyleczyć, aby mięsień mógł być ponownie trenowanym i jako  odpowiedć na trening dochodzi do wzrostu masy mięśniowej. 

Pozostaje jeszcze ważna odpowiedź na pytanie odnośnie suplementów, wspierających odnowę  mięśni , i tym samym spalanie tłuszczu :  np. Omega 3 kwasy tłuszczowe  . Te można przyjmować tranem w  kapsułkach lub olejem z kryla  w kapsułkach . Ponadto, białko w proszku i kreatyna wykazują bardzo korzystny wpływ.  Te spożywamy 1 - 2 godzin przed treningiem  lub śniadaniem w formie płatków owsianych , aby wspierać odnowę mięśni.