Crawling: Nowy trend sportowy

W Stanach Zjednoczonych zapanowała moda na nowy sportowy trend o nazwie „Crawling“, który powoli podbija także serca Europejczyków. Co dokładnie kryje się za tym trendem?

Crawling (raczkowanie) to rodzaj ruchu, który rozwija, wzmacnia oraz usprawnia nasz organizm. Ta nowa moda opanowuje przede wszystkim serwisy społecznościowe i staje się coraz bardziej popularna także w Europie. Crawling może wydawać się na początku dosyć dziwnym trendem, gdy wyobrazimy sobie grupę raczkujących dorosłych osób w ubraniach sportowych.

Skąd się wziął ten trend?

Raczkowanie ma duży wpływ na rozwój motoryczny dziecka. To, co ważne i dobre dla niemowlaka może być także dobre dla dorosłych.

Crawling stymuluje nie tylko mięśnie, ale również rozwój intelektualny i układ nerwowy. Raczkowanie to nie tylko gimnastyka dla ciała, ale także i dla umysłu. Podczas raczkowania należy kłaść nacisk na przemyślane wykonywanie ruchów, aby nie stracić równowagi i uniknąć upadku.

Jak to działa?

Crawling nawiązuje do starej, sprawdzonej metody treningu, a jednocześnie łączy ją z nową. Ten rodzaj ruchu ma na celu nie tylko trening mięśni, ale również poprawę koordynacji ruchów. Podczas raczkowania, kierujemy swoją koncentrację na oddech i wykonujemy przy tym różne ćwiczenia. Crawling wymaga zatem wiele wysiłku, co zwiększa siłę naszego ciała, a także wytrzymałość. Crawling to skuteczna forma treningu.

Ważny przy treningu Crawling jest podpór przodem na przedramionach tzw. plank (deska). Taki trening jest trudny i meczący, ale bardzo skuteczny i obiecuje szybki efekt.

Zalety

Crawling jest tani i wydajny i nie wymaga żadnych przyrządów, dzięki czemu można wykonywać taki trening prawie wszędzie. Każde ćwiczenie obciąża większą grupę mięśni i współdziała z układem nerwowym. Taki rodzaj treningu angażuje całe ciało.

Dla kogo przeznaczona jest taka forma treningu?

Crawling przeznaczony jest dla wszystkich zdrowych osób. Nie powinny wykonywać go osoby mające problemy z kolanami, barkami i nadgarstkami, ponieważ te obszary są najbardziej nadwerężane podczas tej aktywności.

Nic nowego

Crawling to trening dla ramion, nóg, rąk, a nawet palców. Dobrze wypływa na układ nerwowy, zdolność koordynacji oraz ma wpływ na świadome postrzeganie ciała. Niektórzy twierdzą, że Crawling to żadne nowe odkrycie. Podobne techniki aktywności są już znane od wielu lat.
To tylko kwestia czasu, aż Crawling stanie się bardzo popularny także i u nas. Możesz już dziś sam wypróbować tę metodę treningu. Miłej zabawy!