Kolory wprowadzają światło w nasze życie.

Nie wydaje się Tobie nasz świat szarym, bezbarwnym? Czujesz się zmęczonym już rano, zaraz po wstaniu? Nie masz na nic ochoty - tylko na słodycze ?Typowny przypadek depresji zimowej. Przeciw niej działa  barwna strategia.

"Żółty to  najbliższy kolor światła" - pisał Johann Wolfgang von Goethe, nie tylko poeta ale również naukowiec ,już w XVIII wieku. "Natura z jasnością prowadzi do  najwyższej czystości  i ma pobudzające, żywe i delikatnie podniecające zalety"  - tak to opisywał Goethe w  " Teorii kolorów" i dalej: " i tak jest znanym z doświadczenia , że żółty  ma zdecydowanie  ciepłe i przytulne działanie".

To żółte jaja. Więc to jest sedno sprawy:  dokładnie to ciepło  nam jest potrzebne , kiedy nie widzimy promyka słonecznego . No kto nie chce się jej pozbyć - tej depresji zimowej , która ciąży nam na samopoczuciu, kiedy dnie stają się krótsze  i ciemniejsze. Aby zwalczać zgryzotę kolorem  jest obecnie bardzo znanym. W wieku domach stoją gotowe światła przeciwdepresyjne, które niektórym bardzo pomagają. Jeśli ma na to czas...  ,

Trafić w sedno.  Także bez prądu jest to możliwe : teoria kolorów od Goethe , została w ciągu stuleci coraz bardziej  rozwinięta I eksperci, którzy zbadali jak działa  czerwony i niebieski, żółty i zielony  i inne na psychikę, doszli do przekonania , że także laik może je wykorzystać w dniu codziennym. Np. poprzez wybór ubrania  czy wyposażenia otoczenia.  Kolor działa na psychikę - to nie stoi do dyskusji!

Kolor czerwony -  to kolor ognia. On przyciągnąć uwagę, jest symbolem miłości i życia. Ale  również może być wyrazem  agresywności i wściekania się.

Optymizm w pomarańczy.  Kolor pomarańczowy to kolor wschodzącego słońca. On ma lekkie działanie , może dawać optymizm  -ale  także dużo lekkomyślości.

Eszechstronna zieleń:  to kolor łąk i lasów, ma działanie kojące , ale może także męczyć.

Nie ma niebieskiej niespodzianki. . nie być leniwym w grudniu!  Szczególnie przy  urządzaniu otoczenia. Ten kolor ma lekkie zimne działanie. On może pobudzać do melancholii I kto jej potrzebuje?

Fajny turkusowy. Niegdy byś nie pomyślał. że  turkusowy jest kolorem czystości , trzeźwości myślenia , dystansu i  chłodu. Jeśli chcesz dać Twojemu otoczeniu wrażenie chłodu - użyj ten kolor.  Dobry dla osób nieopanowanych - on daje strukturę.

Fiolet - jak miły!  Ten kolor wina  wspiera - kto tego nie chce słyszeć! - genialność i siłę woli, bardzo dobry przy  beznadziejności. Ale tylko celowo i w odpowiedniej dawce , jego nadmiar  podobno pobudza depresję.