Człoweik potrzebuje nowych trendów w sporcie

Człoweik potrzebuje nowych trendów w sporcie

Drogi, prowadzące do celu bycia sprawnym fizycznie , są różne i jest ich wiele. Wielu trenuje własne ciało w siłowniach z popularnym i klasycznym sprzętem, albo w domu. Przy tego rodzaju wyborze jest napewno dal każdego coś odpowiednie.  Dzisiaj, prawie codziennie pojawiają się nowe sprzęty treningowe  i niektóre z nich mają niesamowite sukcesy. One mogą być stale wypróbowane , aby podczas tego relaksu zapominać o troskach i kłopotach dnia codziennego. Poniżej mamy parę ciekawostek, które dzisiaj są bardzo interesujące.

Ogólne trendy

Treningi online

Internet otwiera  dzisiaj cały świat. Dlatego było tylko kwestią czasu , aby pojawiły się tam kompletne programy treningowe  dla sprawności fizycznej. Tymczasem istnieją już kompletne oferty, obejmujące ćwiczenia  i filmy  razem z bardzo dokładnymi wskazówkami użycia  ,aż do recept  - właśnie wszystko to co pragnie dusza sportowca. Poprzez stapianie z  siecią kontaktów medialnych dochodzi jeszcze składnik konkurencyjny. I tak jest możliwe wzajemne wyzwanie przeciwników  i dzielenie się wynikami.

Telemetria

Eksperci twierdzą, że  obecny rok jest rokiem , w którym Smartwatches ( "mądre zegarki") dokonają ostatecznego przełomu . Te i inne nośne urządzenia mierzą  daty sprawności fizycznej  ich użytkownika , poprzez ilość robionych kroków , częstotliwość pracy serca , zużyte kalorie aż do  długości snu. Prawie wszystkie dane odnośnie  ciała  mogą zostać przesłane na smartfona. Analizowane są te dane za pomocą specjalnych aplikacji.

Nowy sprzęt

Koreball

Koreball jest  nowym urządzeniem fitnesu wynalezionym w USA. To jest coś w rodzaju mieszanki między hantlami a piłką medyczną , które zostaje użyte do różnych ćwiczeń. Ponieważ Koreball jest "składany" , może być zawsze  wszędzie noszony bez żadnych problemów.

DISQ

Ten system ten został opracowany przez grupę holenderskich panczenistów. Oni chcieli mieć możliwość,trenowania zarówno na zewnątrz jak i w siłowni.  I tak powstało to urządzenie , które można używać w siłowniach . DISQ składa się z taśmy z pasami opornościowymi , które zostają umocowane na kostkach  lub trzymane w rękach , albo obydwa równocześnie. Z jego pomocą jest możliwe wiele różnych ćwiczeń  dla całego ciała. 

Klasycy odkryci na nowo

Punk Rope

Znasz to?  W tym przypadku bierzemy coś, co istnieje już od lat, łączymy z czymś nowym, dajemy inną nazwę i już powstaje  nowe urządzenie, które szybko staje się trendy. I tak stało się w przypadku Punk Rope.  To jest program fitnesu z Nowego Jorku , który jest mieszanką między  skakaniem na skakance , ćwiczeniami  fitnesowymi, gimnastyką i treningiem podstawowym. Całe ciało jest trenowane  i zużyte zostaje do 600 kalorii na godzinę. 

Trampolina

Także  trampolina przeżywa obecnie  renesans . Ona jest prawdziwą alternatywą  dla bieżni czy orbitrek. Trening chroni stawy i wzmacnia głęboko leżącą muskulaturę. Na trampolinie jest możliwe, obok szybkich i powolnych skoków, również  ćwiczenia równowagi i siły. No i oszczędzasz czas. Dziesięć minut na trampolinie  jest tak efektywne jak 30 minut biegania.