Czynniki prowadzące do powstawania muskulatury

Produkcja masy mięśniowej jest bardzo kompleksowym procesem. W nim odgrywa wiele czynników istotną rolę. Najbardziej oczywistym jest naturalnie trening. Ale również poza treningiem odgrywa wiele  wpływów  decydującą rolę na  wspieranie lub redukcję masy mięśniowej. Poniżej zestawiliśmy parę istotnych faktów .

Z przyrostem masy miśniowej jest tak samo jak z wieloma procesami w życiu.

Nie opanowujesz podstawowych technik, tak naprawdę nie będziesz posuwał się do przodu. Niestety można więcej zrobić fałszywie, aniżeli prawidłowo. I to szczególnie na początku  robimy najwięcej błędów. 

Jednym z najważniejszych czynników w  przyroście masy mięśniowej jest czas. Bardzo ważne jest realistycznie na to spojrzeć. Mięśnie nie rosną z dnia na dzień , ale potrzebują miiesięcy a nawet lat. Tajemnica doskonałego ciała  polega na tym, aby nie rezygnować i bardzo uporczywie nad tym pracować.

To prowadi nas do nstępnego punktu: entuzjazm i motywacja są ważne dla treningu, ale mięśnie rosną tylko po treningu. Decydujący jest czas regeneracji. On powinien wynosić, między  kolejnymi treningami, conajmniej 48 godzin . Trzy treningi w tygodniu  dają bardzo dobry stosunek  między treningiem a regeneracją .

Jednym z najczęstszych powodów, dlaczego nie dochodzi do przyrostu masy mięśniowej , jest fałszywe odżywianie. Najlepiej działają świeżo przygotowane , pełnowartościowe pokarmy. Niestety, w dzisiejszym stresowym trybie życia , nie jest to zawsze możliwe . W tych przypadkach bardzo pomocne są suplementy  dla przyrostu masy mięśniowej i wspierania spalania tłuszczu.  Dobre dla mięśni są:

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe

Nienasycone kwasy tłuszczowe muszą być pobierane z pokarmem . One mogą hamować zapalenia  i obniżać ryzyko zawału serca , udaru mózgu lub zachorowania na choroby krążenia. Omega - 3 kwasy tłuszczowe  podnoszą wrażliwość mięśni na insulinę i tym samym wspierają  ich produkcję oraz spalanie tłuszczu.

Białko jaja w proszku

Klasyk dla przyrostu masy mięśniowej. Mięśnie potrzebują conajmniej 1,3 - 2 gramów białka na kilogram wagi ciała. Białko w proszku może być pomocne w pokryciu tego zapotrzebowania. . Najpowszechniejszymi produktami  białka w proszku są: białko serwatki, białko kazeiny i białko sojowe.

Kreatyna

Obecnie dowiodły badania naukowe  pozytywny wpływ kreatyny na przyrost masy mięśniowej. Ona ma wiele pozytywnych zalet , prowadzących do ogólnego przyrostu siły , ochrony mięśni przez zużyciem i wspieranie ich przyrostu.