E-rowery podbijają świat

E-rowery podbijają świat

Dzięki rozwojowi e-rowerów w ostatnich latach doszło do zmiany mobilności ludzi. Nie jest to zadziwiające, ponieważ e-rowery mają dużo zalet, także zdrowotnych.

E-rowery w modzie

Obecnie w dziedzinie eletrycznej mobilności doświadczamy ekstremalnego ożywienia. E-rowery sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Istnieje wiele powodów.
Dzięki wsparciu silnikowym jeżdżenie na rowerze staje się bardziej dynamiczne. E-rower to również nowo zdobyta niezależność, której nie można osiągnąć z normalnym rowerem. Nie ma juz przeszkody do niepokonania. Spójrzmy na korzyści płynące z e-roweru.

Zalety

 • Tani: E-rower jest tani, jeśli już raz się go kupiło, ponieważ koszty utrzymania są znikome. Koszty naładowania wynoszą parę groszy. Jedynym poważnym czynnikiem finansowym jest bateria, jeśli musi zostać wymieniona. Nowoczesne akumulatory starczą na 40.000 kilometrów, więc na raz dookoła świata. Poza tym nie trzeba płacić za ubezpieczenie i paliwo. Jeśli policzy się wszystko razem, e-rower jest znacznie tańszy niż samochód.
 • Oszczędność miejsca: E-rower nie wymaga dużo miejsca i można go stosunkowo szybko schować. Samochód potrzebuje miejsce parkingowe lub garaż.
 • Przyjazny dla środowiska: W samochodzie jest miejsce dla maksymalnie pięciu osób, ale większość czasu siedzi tylko jedna osoba za kierownicą, a pozostałe miejsca są puste. Niemniej jednak, cały pojazd musi być w ruchu, co oczywiście szkodzi środowisku. Ponadto według badań 60% wszystkich podróży samochodem to mniej niż 6 kilometrów. Wymiana na e-roweru to zmniejszenie zanieczyszczenia spalin i hałasu. E=rowery są doskonałe dla odległości mniejszej niż 20 kilometrów. Jeśli jeszcze kupisz prąd u "zielonych" producentów, którzy produkują CO2 neutralnie, to powietrzu w ogóle się nie szkodzi.
 • Zdrowy: E-rowery są z kilku powodów zdrowe. Brzmi to na początku może sprzeczni, w końcu rower wspomagany jest przez silnik. Ale to prawda.
  W przeciwieństwie do motoroweru, silnik jest tylko wtedy aktywowany, jeśli rzeczywiście się pedałuje. Nawet przy wysokim poziomie wsparcia zawsze trzeba poruszazć nogami. To aktywuje układ krążenia i oczywiście ćwiczy mięśnie i stawy. Ponadto można zawsze jeźdźić i mieć prawidłowe tętno. Na równym gruncie wyłącza się silnik, a przy większych pagórkach włącza się odpowiedni poziom wsparcia. Tak można osiągnąć stałe spalanie kalorii. Interesujący jest fakt pokazany przez badania, że właściciele e-rowerów trzykrotnie więcej jeżdżą rowerem, niż właściciele normalnych rowerów. Więc nie jest tak męczące, ale jeździ się częściej.
 • Zabawa: Jeśli żadna góra nie jest zbyt wysoka, aby wjechać na nią rowerem, oznacza to więcej przyjemności. Jeśli towarzyszy uczucie ekstremalnego wysiku i pocenia się, to z jazdy pozostaje czysta przyjemność. Każda osoba ma upodobanie do ruchu bez bólu.
 • Bez problemu w mieście: Zwłaszcza w mieście widać zalety e-roweru. Korki nie są już problemem, a poszukiwanie parkingu lub obawa otrzymania mandatu za złe parkowanie odchodza do przeszłości. Dzięki e-rowerowi możez jechać najbardziej bezpośrednią trasą. Jesteś szybszy niż jadąc samochodem lub jadąc normalnym rowerem.
 • Długie odległości: Z nowoczesnymi e-rowerami nawet duże odległości nie są już problemem. Dawniej baterie szybko były wyczerpane, ale dziś wystarczają na 100 kilometrów lub nawet więcej.
 • Nigdy więcej spocony do pracy: Kto chętnie przychodzi do pracy spocony po męczącej jeźdźie? Z e-rowerem nie masz już tego problemu.
 • Jesteś modny: E-rowery to najnowszy trend. Obecnie istnieje wiele różnych stylowych modeli. Nowoczesne rowery elektryczne są bardzo funkcjonalnymi akcesoriami współczesnego stylu życia.

Geero to e-rower w stylu retro z ukrytą baterią i silnikiem o dużej mocy.

Odkryj Geero: dla naszych austriackich klientów.
Odkryj Geero: dla naszych niemieckich klientów.