Gi,nasytka narciarska - sprawny i bez wypadku poprzez sezon narciarski

Ten tak długo oczekiwany urlop  zbliża się dużymi krokami. Wiadomości oSchifahren pokrytych śniegiem zboczach  i zaśnieżonych górach dają prawdziwą ochotę na pierwsze zjazdy w śniegu. Jazda na nartach zimą stała się bardzo lubianym sportem mas amatorów. Niestety zdarzają się przy tym co roku  tysiące wypadków, którym często można zapobiec z pomocą odpowiedniego przygotowania i sprzętu.

Aby przetrwać sezon narciarski bezpiecznie i bez uszczerbku,konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Conajmniej 6 tygodni  przed pierwszym zjazdem powinien sportowiec  - narciarz zaczynać z gimnastyką narciarską - obojętnie jak on jest sportowo sprawnym.  Ale również bardzo krótko przezd pierwszym zjazdem nie jest za późno , własne mięśnie i stawy  przygotować na zaplanowane  obciążenie. 

To silne obciążenie wpływa mianowicie głównie na mięśnie i stawy. Głównym powodem większości wypadków jest zmęczenie  i nadmierne obciążenie mięśni . Najczęściej dotknięte są kolana.

Regularna gimnastyka narciarska powinna być uprawiana 2 - 3 razy w tygodniu i naturalnie przed każdym zjazdem przez conajmniej 10 minut. To zapewnia zdecydowanie lepsze  siły i kondycję. Ponadto niebezpieczeństwo wypadku spada bardzo wyraźnie, dzięki podniesionej wydajności.

Im starszy jest narciarz tym  bardziej  słabsze są jego siły i kondycja. Mięśnie skracają się z wiekiem i słabną . Dlatego jest tak konieczne przed zjazdami odpowiednie rozgrzanie, ćwiczenia  rozciągania i wytrzymałości . Dodatkowo powinna być ćwiczona siła  i utrzymywanie równowagi , jak i znane imitacje rodzaju zjazdu: przysiady przy zjeździe,długotrwały etap czy podskoki.

Oto mały program gimnastyki:

Rozgrzewka i rozciąganie:  na początku każdej gimnastyki narciarskiej konieczna jest rozgrzewka.. Bieg i podskoki  w jednym miejscu . To pobudza krążenie  i mięśnie zostają lepiej ukrwione. Ćwiczenia rozciągające poprawiają  funkcjonalność stawów, ścięgien i  zapewniają odporność na obciążenie.

Mięśnie ud:  aby wzmocnić mięśnie ud  stań obydwoma nogami na bardzo wąskiej desce.  Przechodź do przysiadu zjazdowego  i uginaj nogi w kolanach, albo podskakuj z przysiadu do góry.

Tułów i  boczne mięśnie ud:  aby wzmocnić ten region mięśniowy  połóż się na boku z wyprostowaną górną częścią ciała i podnoś i opuszczaj górną nogę.  Po paru ćwiczeniach zmienisz stronę.

Mięśnie łydek:  łydki są szczególnie obciążone podczas zjazdu . Aby je odowiednio trenować , postaw nogę na stopniu schodów  i podciągaj zmiennie piętę i palce do góry.

Kondycja:  jest najlepiej trenowana podczas jazdy rowerem, poprzez  jazdy na rolkach  czy podczas biegu .

Relaks:  po zakończeniu treningu  , ale również po  każdym dniu jazdy na nartach można z pomocą tych ćwiczeń zapobiegać  bólom mięśni.  Najlepiej połóż się na plecach , relaksuj i rozciągaj powoli  nadwyrężone mięśnie. Ciepły prysznic lub wizyta w saunie  pomagają w regeneracji.

Rozpocznij już jutro , abyś przeszedł z relaksem i  sprawnie przez cały sezon!