Grzyb Reishi - zdrowie i działanie przeciw starzeniu się -i to już od 4000 lat!

Polska nazwa grzyba - " lakownica żółtawa" - jego nazwa naukowa - Ganoderma lucidum. Chińczycy nazywają jego "Grzybek nieśmiertelności" (Ling Zhi), a w Japonii jest on znany pod nazwą -Reishi. Działanie tego imponującego grzyba, który rośnie na drzewach liściastych na całym świecie , i który obecnie jest już hodowany w laboratoriach, jest znane od ponad 1000 lat, głównie w krajach azjatyckich. Obecnie wzrasta jego popularność także w Europie.

Reishi jest dostępny u nas głównie jako czysty proszek, który może być opakowany w kapsułkach . Także dostępny jest jako ekstrakt Reishi , jako mieszanka wyciągu i proszku , jako herbata (przy czym trzeba podkreślić, że ten grzyb jest bardzo gorzki) lub wymieszany z innymi substancjami wspierającymi nasze zdrowie jak wit.C, która prawdopodobnie wzmacnia jego pozytywne działanie.

Co sprawia, że Reishi grzyb jest grzybem witalnym? Po pierwsze są to bardzo skuteczne surowce tzw. triterpeny. Z nimi chroni się grzyb przed szkodliym działaniem mikroorganizmów - i wludzkim organićmie przed bakteriami , zapaleniem , alergią i nawet powstawaniem nowotworów i chorobami rakotwórczymi. Dodatkowo posiada ten grzyb działanie obniżające ciśnienie , ponieważ polisacharydy tego grzyba leczniczego , stabilizują system immunologiczny i tym samym wzmacniają nasze siły obronne. Grzyb Reishi zawiera wartościowe witaminy , pierwiastki śladowe , minerały i istotne aminokwasy , jak i wiele jeszcze nie odkrytych drugrzędnych substancji działających. Niektóre badania wskazują , że nie tylko grzyb sam, ale również jego zarodniki zawierają cenne i zdrowe składniki.

Doświadczenia wykazały, że ludzie reagują bardzo różnie na działanie grzybów. Podczas gdy dla jednego wystarcza jedna tabletka dziennie , aby obniżyć ciśnienie , może inny potrzebować 2 kapsułki dziennie , zanim ich działanie bardzo powoli będzie wywoływać pozytywne zmiany.

Ten grzyb, który jest w Chinach widziany od ponad 4000 lat jako " król leczniczych ziół" i jest symbolem długiego, zdrowego życia , zostaje użyty w zwalczaniu wielu dolegliwości jak: zmęczenie, wyczerpanie, problemy z zasypianiem, cukrzyca, choroby dróg oddechowych i skóry , choroby nerek i wątroby , wrzody żołądka, zaburzenia metabolizmu , krążenia , dolegliwości klimakterium , depresje, lęki jak i bóle przy różnych stanach zapalnych. Przede wszystkim jest on używany w zapobieganiu chorób i tym samym pomaga w przedłużeniu życia . On jest wspaniałym źródłem młodości - środkiem przeciw starzeniu i - według tradycji I nowoczesnych badań - niezrównany!