Zepsute zęby mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia

Wypełnienia z amalgamatu, ale również zepsute lub ropne zęby oraz zęby zakażone przez bakterie  mogą wywołać w organiźmie pola zakłóceń elekromagnetycznych i być odpowiedzialnymi za  choroby  lub słabości organów. Czy temu wierzysz czy nie - konieczne jest dbanie o własne zęby!

Jedno na początku: tutaj nie chodzi o  krzywo stojące lub źle leżące zęby, które są tylko problemem kosmetycznym, ale nie zdrowotnym. Tutaj chodzi o  uszkodzone zęby : wolno leżące  szyjki zębów, które bolą przy każdorazowym spożyciu ciepłych i zimnych pokarmów, o zapalone dziąsła , które krwawią już przy lekkim dotkniąciu , o próchnicę, która wżera się w zęby i powoduje bóle , o zapaloną miazgę, resztki korzeni, martwe zęby , powstanie kieszonek przyzębia itd...

Zwłaszcza martwe zęby, resztki korzeni  i ropne zapalenia  bakteryjne  mogą być prawdziwą "bombą" zdrowotną. Ropne zęby  są nie tylko bolesne , ale mogą być przyczyną zagrażających naszemu zdrowiu chorób, których nigdy nie traktujemy jako  wywołanych przez..... zęby.  Do nich należą niektóre formy reumatyzmu, choroby nerek, wypryski i inne choroby skóry, problemy ze stawami , napady migreny i bóli głowy, jak i dolegliwości  mięśni oraz choroby serca. Zapalenia przyzębia są prawdziwą "wyrzutnią" bakterii. One docierają  do  limfy i krwi  i tym samym zasiedlają sie w najdalszych zakątkach naszego organizmu. Następstwem sę : zawał serca, udar mózgu, zapalenie mięśnia sercowego, choroby płuc, a także pogorszenie stanu cukrzycy.  Obecnie dyskutują badacze o ich działaniu na rozwój choroby Alzheimera i  szumu w uszach (tinitus).   .

Osobnym rozdziałem są wypełnienia amalgamatowe, które mogą mieć negatywne działanie na organ odpowiadający danemu zębowi, ale same w sobie są też szkodliwe dla ogólnego stanu zdrowia.  Z tych wypełnień zostaje uwolniona rtęć ( w postaci pary)  - i to przez 24 godziny w ciągu dnia!  Każdorazowe  żucie lub picie ciepłych napojów  wywołuje uwolnienie rtęci.  Ten trujący ciężki metal zostaje przez nas wchłonięty przez oddychanie  lub połykany  - z każdym oddechem i kąskiem jedzonym.
Eksperci ostrzegają, że wiele dolegliwości ma początek ... w zębach i ich wypełnieniach, które te dolegliwości jeszcz pogarszają.  Rtęć gromadzI się w organiźmie, głównie w tkance tłuszczowej  i nerwach i jest bardzo trudna do ponownego wydalania,  i to prowadzi do bardzo długotrwałego procesu poprawy dolegliwości.

Porady dla zdrowych zębów:
• Unikać słodkiej żywności (bakterie wywołujące próchnicę KOCHAJA cukier!).
• Chronić tkanki dziąseł z pomocą miękkiej szczoteczki do zębów i używać preparaty do płukania jamy ustnej . Również  są sensowne płukania olejem.
• Regularnie czyścić język z  pomocą skrobaczki języka (gniazdo dla bakterii).
• Zwracać uwagę na wystarczające spożycie wapnia i magnezu ...