Masz kłopoty? - Pomożemy uwolnić Ciebie od nich!

Przysłowie ludowe poleca - przespać kłopoty - naukowcy, to potwierdzili. Nasz mózg  potrzebuje trochę czasu, aby uporządkować  trudne sytuacje . Dasz jemu tą szansę , pokona o wiele więcej  samemu  - bez dręczenia się problemami , niby  nie do rozwiązania...

Wiele osób łamie sobie, dosłownie, głowę , biega niespokojnie i szuka wielu porad  - i mimo tego nie znajduje rozwiązania. Inni - siadają w wygodnym fotelu , leżą w hamaku, troszkę przysypiają ...i jak wstają są nowo narodzeni i mają rozwiązania dla swoich problemów! Albo problem przestał być problemem , albo nie jest takim obciążającym - w każdym razie wiedzą jak się mają z nim uporać!

Nie każdy jest w stanie tak postąpić, ale każdy może się nauczyć  postępowania w trudnych sytuacjach życiowych. Proszę sobie wyobrazić, co mogło by się wydarzyć w najgorszej z gorszych sytuacji: np. jeśli stracisz pracę, jak będzie wtedy wyglądało Twoje życie ? Jeśli już przemyślałeś to scenario , może być tylko lepiej... Ty przekroczyłeś najgłębszy punkt.

Albo: oceniasz  ten problem ze strony osób biorących udział - jak one reagują w podobnej sytuacji? Też tak drmatycznie, czy może  raczej bardziej opanowanie? Oglądaj siebie oczami osób trzecich  - to znaczy  z bardzo innego punktu widzenia - widzisz od razu jak bardzo realistyczna  jest Twoja sytuacja. I wtedy możesz sobie celowo szukać pomocy.

Bardzo interesującą możliwością rozwiązania problemów  jest szukanie tylko pozytywnego w tej sytuacji : może jesteś akurat zmuszonym do tych zmian, które już od dawna powinny być przeprowazone? Albo chcesz przekroczyć własne granice - a może masz nagle więcej czasu dla uprawiania sportu  lub godzin wypoczynkowych..? To naturalnie nie likwiduje Twojego problemu, ale  on utraci troszeczkę na jego przerażającym rozmiarze.

Dobrze funkcjonuje , jeśli możesz sobie wyobrazić  jak będziesz o aktualnym problemie myślał .. za rok. Widziane z przyszłości , będziesz się śmiał z tego co dzisiaj tak Ciebie obciąża.  W sumie, już dzisiaj uśmiechasz się jak myślisz o problemach w przeszłości!

Eksperci polecają , każdy problem postawić naprzeciw pozytywnej wizji. Dla tego celu potrzebujesz parę minut czasu  , aby trochę marzyć i już masz kreatywne pomysły w głowie . Nawet jeśli nie wszystkie od razu są do zrealizowania  - Twój mózg się odprężył. I już obchodzisz się z sytuacją łatwiej i lżej - i masz znowu wolną głowę!