Napędzić metabolizm - zredukować tłuszcz, podnieść energię!

Poprzez spożywanie stałych pokarmów, oddychanie i picie płynów  zapewniamy organizmowi wszystko to, co jest konieczne dla jego funkcjonowania. On rozszczepia pokarm  i napoje  na małe i najmniejsze cząstki i kieruje do właściwych miejsc - od nich wydala to co nie jest konieczne. To wzystko - powiedziane bardzo prosto - nazywamy metabolizmem. Im więcej ma on zdrowych sił , tym więcej pozyskujemy zdrowej energii. Poza tym reguluje metabolizm naszą wagę. W dłuższej perspektywie!

Co leży bliżej , aniżeli napędzanie własnego metabolizmu  i (ponownie) przywrócenie jego równowagi?

Najprościej i najszybciej jest napędzanie poprzez sport, najlepiej  jako trening interwałowy. Przy nim jest nie tylko zużywana energia , ale również dochodzi do wzrostu masy mięśniowej - i ona zużywa, nawet podczas pauzy, niesamowite ilości energii. Szczególnie jeśli jest " smarowana" wystarczającą ilością płynów, najlepiej wodą. Otrzymuje organizm za mało wody , wszystko jest jakość bardziej "skoncentrowane" i procesy metaboliczne przebiegają powolniej. Konkretnie: kto pija za mało (wody) , ma spowolnioną przemianę materii  i to osadza się szybciej i długotrwale na udach, brzuchu, siedzeniu  & co. Poza tym hamuje szklanka wody apetyt...
I po posiłku daje dobre usługi filiżanka ekspreso!

Mówiąc o jedzeniu: wszystko to co zawiera skrobię , zahamowuje  metabolizm. Sportowcy potrzebują węglowodany z kartofli, makaronu itp, aby być wydajnym . Ale każdy, kto ma niski metabolizm , powinien, nawet podczas uprawiania sportu, lepiej spożywać białko  - chude mięso. ryby i produkty mleczne pomagają we wzroście masy mięśniowej.

Wspaniałym spalaczem tłuszczu i stymulatorem metabolizmu jest witamina C. Niestety nie może być ona dłuotrwale gromadzona  i dlatego musi być dostarczana w podzielonych dawkach przez cały dzień. Albo z warzywami czy owocami lub poprzez wysokojakościowe  suplementy diety .
Nawet herbata imbirowa  daje metabolizmowi " impuls" - dlatego staje się ona naszym najlepszym przyjacielem, jeśli chcemy długotrwale zredukować tłuszcz i podnieść naszą energię. Najlepiej jest ją  pijać rano.

Więcej porad dla stymulowanie metabolizmu:

  • Pod żadnym warunkiem nie jadać za mało lub wcale. To wspiera efekt jo - jo , ponieważ organizm przestawia się szybko na  zredukowany dopływ energii  i gromadzi na końcu diety jeszcze więcej tłuszczu. Nie jadasz śniadania ,redukuje organizm dopływ energii już na początku dnia i metabolizm staje się bardzo powolny,
  • Jadać zrównoważonym i z dużą ilością błonnika. Za dużo pizzy, kiełbasek , kanapek , napojów bezalkoholowych  jest trucizną dla metabolizmu. 
  • Detoksykacja!  Ze wsparciem konkretnych preparatów z efektem metabolicznym  jest to proste i skuteczne.