Od miodu do mleczka pszczelego: to co najzdrowsze od pszczółki!

Od jabłka od śliwki - wiele roślin potrzebuje pszczoły do zapylania , aby mogły się rozwijać owoce . Ponadto , produkuję te bardzo pracowite owady bardzo wiele przydatnych dla naszego zdrowia, produktów. Tutaj przegląd!

Nieco mniej znane jest , że powietrze znajdujące się w ulach, oddychane przez specjalną maskę , posidada lecznicze działanie na śluzówkę oskrzeli. U osób z chorobami dróg oddechowych jak astma, chroniczne zapalenie oskrzeli lub katar sienny wykazano pozytywne działanie tego efektu. Z drugiej strony nie ma się czemu dziwić - jeśli weźmiemy pod uwagę , że to powietrze o stałej temp. z 35 stopni jest praktycznie " naładowane" pyłkiem, żywicą propolisu, miodem i woskiem oraz innymi, naturalnymi substancjami wchodzącymi w skład tej niezwykłej mieszanki.

Znacznie częściej jest używany wosk pszczeli j, który zostaje wypocony przez pszczoły pracownice i użyty do budowy typowych sześciokątnych plastrów miodu. Ten wosk zawiera ponad 300, do tej pory poznanych substancji , które są używane przez nas w formie kremów, wosku pszczelego jako okładów i maści.

Najbardziej znanym produktem pszczelim jest naturalnie miód: on ma działanie obniżające gorączkę i pomaga w leczeniu otwartych ran. Ponadto zawiera miód takie substancje jak: wapń, żelazo, magnez i sód. On wzmacnia nasz system obronny i pomaga nam się bronić przeciw chorobom. Również w dolegliwościach przewodu pokarmowego ma bardzo pozytywne działanie.

Dalszy produkt to mleczko pszczele , służące jako pokarm dla larw - ale głównie dla królowej . Dzięki mleczku pszczelemu potrzebuje ona tylko 16 dni od jajka do wylęgu i odżywia się przez całe życie tylko mleczkiem pszczelim. Również u ludzi jest jego działanie sensacjonalne: w czasach nadmiernego wysiłku fizycznego i psychicznego ma pomagać mleczko pszczele w osiągniąciu nowych sił, w okresie wzmożonego zagrożenia infekcjami ma wzmacniać system immunologiczny , pobudzać metabolizm i normalizować żeńskie hormony.

Pozostałe produkty to: pyłek pszczeli i propolis: pyłek jest tym, co pszczoły przynoszą do ula po zapylaniu kwiatów. On ma formę malutkich, żółtych kuleczek , czepiających się tylnych nóżek pszczoły. On jest bardzo bogaty w węglowodany, białko , hormony i enzymy. W medycynie doświadzclnej jest on używany dla ogólnego wzmocnienia organizmu i pobudzenia czynności układu pokarmowego.

Propolis jest gumową , lepką substancją , którą pozyskują pszczoły z żywicy drzew. One używają propolis do budowy ich uli, izolacji i dezynfekcji. Jego dezynfekujące działanie może być wykorzystane przy leczeniu ran i chorób skóry jak trądzik, ekcemy i łuszczycy. Rownież w chorobach grzybiczych i brodawkach wykazał pozytywne działanie. W zaburzeniach funkcjonowania przewodu pokarmowego może być propolis przyjmowany wewnętrznie. Ale uwaga - wiele osób reaguje alergicznie na propolis!