Opryszczka - ja jej nie potrzebuję!!

90% ludzi jest zainfekowanym od wieku niemowlęcego przez "Herpes simplex"  - i w późnej jesieni, jak jest już mroczno, wilgotno i zimno  - pojawia się opryszczka.  Przez długi czas w roku " śpią" odpowiedzialne za nią wirusy . Stres, osłabiony system immunologiczny je " budzą"  i wywołują swędzące, piekące, paskudne pęcherzyki na wargach...

Oprócz tabletek ( częsty objaw uboczny - biegunka i przeciw którym możemy bardzo szybko być odpornym) , można używać maści , wysuszoną pastę do zębów ,kostki lodu , ząbki czosnku , miód,  olejek z drzewa herbacianego, goździki, selen, cynk i witaminę C . Niektórzy opowiadają, że przyjmowanie przed pojawieniem się pierwszych objawów zapobiega  bardzo szybkiemu wybuchowi. 

Do poprawy procesu gojenia, nadaje się aminokwas lizyna . Lizyna jest niezbędna do produkcji białych krwinek, - odpornościowej policji organizmu . To widzi również lekarz dr.med . Friedrich Breiner, który niedawno opublikował książkę "Opryszczka, Herpes  i Co" wydaną w wydawnictwie lekarzy . Również on poleca lizynę , selen i cynk dla wsparcia procesu  leczenia ( obok  stosunkowo nowej substancji działającej _ Valacyclovir w formie tabletek).

Te wirusy są bardzo agresywne i zakaźne  i zostają przenoszone przez kontakt  ze skórą  - np. pocałunek lub zainfekownana szklanka. W pierwszej infekcji - przeważnie w wieku dziecięcym - wędrują wirusy wzdłuż włókien nerwowych  i zagnieżdżają się w komórce nerwowej. Tam przebywają tak długo , aż zostają "obudzone" z ich letargi. Po ostrej fazie opryszczki  zanikają w ich pozycji oczekującej.

Dlatego jest tak ważnym holistyczne działanie przeciw wirusowi. Aby to osiągnąć musi być zdrowym przewód pokarmowy , poprzez  odkwaszeniei detoksyfikację. Również kąpiele zasadowe mogą być pomocne.

Następnie nazywa się: dostarczanie prawidłowych odżywek . Migdały, orzechy i produkty zbożowe powinny, na podstawie wysokiej zawartości argininy, być unikane ( arginina podobno odżywia wirusa opryszczki). Bogate w lizynę pożywienie jest istotne: fasola, soja, soczewica, ale również mięso, jak i kartofle są godne polecenia. Tym samym można wspomagać  łagodzenie ostrych ataków  opryszczki i ich częstotliwości! 

Całkowicie do wyleczenia  nie jest "Herpes Simplex" . Nawet jeśli pojawia się bardzo rzadko  - w organiźmie żyje przez całe nasze życie!