Pierwszy śnieg!

Każdego roku , jak spada pierwszy śnieg , znajdują się ci, którzy narzekają  i ci, którzy cieszą się jak małe dzieci. W każdym razie istnieje wiele możliwości cieszenia się zimą na świeżym powietrzu. Jazda na nartach , łyżwiarstwo, jazda saneczkami  .. Wszystkie rodzaje sportów zimowych  pozwalają nam pozostać aktywnymi w zimowych miesiącach

Każdy rodzaj sportu czy ruchu na powietrzu  wzmacnia muskulaturę i pobudza krążenie. Nie musimy być profesjonalistą , ważne jest  że coś robimy  i to nam sprawia radość.

Narciarstwo. Jest rodzajem sportu wymagającym  dużo mocy, szczególnie w zakresie nóg i pleców. Z prawidłową techniką  możliwe jest równomierne obciążenie.  Poprzez nieprawidłową  sylwetkę dochodzi do  obrażeń czy napęcia mięśni.  Zużycie kalorii w ciągu godziny  wynosi około 400 kcal.

Jazda na łyżwach. Nie tylko dzieci cieszy to. Niektórzy zastępują łyżwiarstwem spacery  i zużywają więcej energii , aniżeli przy " normalnym" spacerze dookoła jeziora. Ono pobudza wspomnienia czasów dzieciństwa  i ma pewną romantyczną dawkę. W każdym razie są bardzo  wzmacniane mięśnie łydek i ud jak i  pleców. I co szczególnie cieszy - brzucha! Zużyte kalorie  w ciągu jednej godziny są około 320 kcal.

Zjeżdżanie na sankach.  Jazda na sankach też ma swoje zalety. Szczególnie trudne jest wchodzenie pod górkę przy pełnym ośnieżeniu. Tutaj jest wymagana muskulatura ud. Zużycie kalorii na godzinę jazdy wynosi około 300 kcal.

Narciarstwo biegowe. To jest wyraźny zwycięzca przy  zużyciu kalorii. Aż do 700 kcal  na godzinę może zostać zużyte. Ale tylko przez bardzo  pilnych.