Pierwszy śnieg!

Każdego roku , jak spada pierwszy śnieg , znajdują się ci, którzy narzekają i ci, którzy cieszą się jak małe dzieci. W każdym razie istnieje wiele możliwości cieszenia się zimą na świeżym powietrzu. Jazda na nartach , łyżwiarstwo, jazda saneczkami .. Wszystkie rodzaje sportów zimowych pozwalają nam pozostać aktywnymi w zimowych miesiącach

Każdy rodzaj sportu czy ruchu na powietrzu wzmacnia muskulaturę i pobudza krążenie. Nie musimy być profesjonalistą , ważne jest że coś robimy i to nam sprawia radość.

Narciarstwo. Jest rodzajem sportu wymagającym dużo mocy, szczególnie w zakresie nóg i pleców. Z prawidłową techniką możliwe jest równomierne obciążenie. Poprzez nieprawidłową sylwetkę dochodzi do obrażeń czy napęcia mięśni. Zużycie kalorii w ciągu godziny wynosi około 400 kcal.

Jazda na łyżwach. Nie tylko dzieci cieszy to. Niektórzy zastępują łyżwiarstwem spacery i zużywają więcej energii , aniżeli przy " normalnym" spacerze dookoła jeziora. Ono pobudza wspomnienia czasów dzieciństwa i ma pewną romantyczną dawkę. W każdym razie są bardzo wzmacniane mięśnie łydek i ud jak i pleców. I co szczególnie cieszy - brzucha! Zużyte kalorie w ciągu jednej godziny są około 320 kcal.

Zjeżdżanie na sankach. Jazda na sankach też ma swoje zalety. Szczególnie trudne jest wchodzenie pod górkę przy pełnym ośnieżeniu. Tutaj jest wymagana muskulatura ud. Zużycie kalorii na godzinę jazdy wynosi około 300 kcal.

Narciarstwo biegowe. To jest wyraźny zwycięzca przy zużyciu kalorii. Aż do 700 kcal na godzinę może zostać zużyte. Ale tylko przez bardzo pilnych.