Aplikacje fitness: Techniczny pomocnik w kieszeni

Aplikacje fitness: Techniczny pomocnik w kieszeni

Dziś trudno wyobrazić sobie bez nich plan treningu. Oczywiście mowa jest tutaj o aplikacjach fitness. W czasach, gdzie prawie nikt nie rusza się bez smartfonu ma to oczywiście sens. Ze względu jednak na liczne oferty i promocje można stracić łatwo orientację. Aby uniknąć takiej sytuacji przygotowaliśmy dla was kilka cennych rad i wskazówek.

Zasadniczo aplikacje fitness pozwalają trzymać się ustalonego planu, a przy tym monitorują parametry organizmu. Nie ma tutaj znaczenia, czy chcesz być bardziej aktywny fizycznie, czy schudnąć. Uzyskane rezultaty i postępy motywuje oraz zwiększa przyjemność.

Mimo to zaleca się jednak ostrożność. Przede wszystkim przy diecie i aplikacjach liczących kalorie.
Uzyskaj zawsze dodatkowe informacje oraz profesjonalną instrukcję, a nie ufaj ślepo aplikacji.

Niektóre aplikacje wymagają również podania danych. Dla osób, których prywatność jest ważna, staną się one szybko koszmarem. Następnie dochodzą do tego często aplikacje, które zostały w pierwszej linii zaprojektowane jako reklama, co jest tak samo irytujące.

Chcemy wam zatem zaprezentować wysokiej jakości aplikacje z trzech różnych dziedzin.

Aplikacje, które mogą "zastąpić" doradcę dietetycznego.

MyFitnessPal

Tutaj mamy klasyczny licznik kalorii, który pomaga zwalczyć zbędne kilogramy. Za pomocą bazy danych, która zawiera ponad pięć milionów artykułów spożywczych, można również przyrządzić własny posiłek. To działa również przy
treningu. Do gotowych dań przygotowany jest skaner kodów kreskowych. Aplikacja wykrywa nie tylko kalorie, ale również białko, tłuszcz, cukier itd. Na zakończenie dnia masz dokładny przegląd tego, co spożywałeś. O dodatkową motywację dba kompleksowa analiza wraz z grafiką oraz możliwość zdefiniowania własnych celów.

Aplikacja ta jest dostępna bezpłatnie.

Weight Watchers Mobile

Program do odchudzania istnieje tymczasem również jako aplikacja. Aplikacja ta oferuje oprócz wielu przepisów, które są co tydzień aktualizowane także liczne wskazówki i sztuczki, jak właściwie się odżywiać. Jako siłę motywacji znajdziesz tutaj również wiele historii, które zakończyły się sukcesem innych użytkowników. Istnieje również funkcja dziennika, gdzie możesz dziennie zapisywać utratę wagi.

Ta aplikacja skierowana jest przede wszystkim dla osób, które są już aktywne w programie internetowym Weight Watchers, ponieważ tylko wtedy są dostępne wszystkie funkcje.

Aplikacja ta jest ponadto dostępna za darmo.

Dla miłośników sportów wytrzymałościowych.

Runtastic

Ta aplikacja została zaprojektowana specjalnie dla miłośników biegania. Za pomocą GPS możesz określić wszystkie możliwe wartości od czasu, po szybkość i utratę kalorii. Do tego istnieje wiele statystyk oraz opcja Powersong dla pasującej sportowej ścieżki dźwiękowej. Rezultat treningu możesz bezpośrednio udostępnić na platformie społecznościowej.
Runtastic możesz również wykorzystać przy innych rodzajach sportu jak np. jazda na rowerze, jazda konną, czy jazda na nartach.
Aplikacja ta jest dostępna gratis, istnieją również profesjonalne wersje, które są dodatkowo płatne.
 

Runkeeper

Runkeeper pracuje również z GPS oraz oferuje dogłębną analizę. Dane mogą być długoterminowo przechowywane na stronie internetowej, przez co można przez dłuższy okres śledzić postępy treningowe. Co więcej, można tutaj sobie samemu wyznaczać cel. To bez wątpienia motywuje.

Baza podstawowa tej aplikacji jest dostępna za darmo, wersja płatna oferuje dodatkowe funkcje.

Adidas miCoach

Ta aplikacja to Personal Run Trainer. Z GPS i z pomocą coachingu dźwięku aplikacja ta prowadzi podczas biegu przez różne fazy treningu. Jakie to fazy możesz wybrać za każdym razem z różnych planów treningu. W ten sposób można efektywnie ćwiczyć wytrzymałość i szybkość.

Ponadto oferuje się tutaj około 400 ćwiczeń w zakresie wytrzymałościowym i stabilizacji.
Ta aplikacja jest dostępna gratis.

Na zakończenie spójrzmy jeszcze na kilka aplikacji z osobistym treningiem.

FitnessBuilder Plus

Ta aplikacja zawiera ponad 750 ćwiczeń. Sięga od jogi po Boot Camp (ang. obóz dla rekrutów). Jest to prawie niemożliwe, aby nie znaleźć tutaj czegoś odpowiedniego dla siebie. Można również zestawić własne ćwiczenie (ze zdjęciem i video). Można je również wydrukować w formie PDF.
Aplikację można tę używać za darmo, natomiast większa ilość funkcji jest już
płatna.

Freeletics

Nowy trend fitness Freeletics znajduje coraz więcej zwolenników i jest spostrzegany przez nich już jako rewolucja osobistego fitnessu. Przy czym ćwiczenia przestrzegają zasad treningu funkcjonalnego. Całe ciało ćwiczy. Ćwiczenia, które mają instrukcję video, stawiają wymagania zarówno początkującym, jak również wysportowanym osobom. Istnieje ponad 700 filmików video z różnymi wariantami ćwiczeń itd. Nie ma tutaj zatem miejsca na monotonię i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Freeletics zaczął jako aplikacja, tymczasem istnieją również strony internetowe.
Aplikacja ta jest dostępna gratis, można jednak zakupić dodatkowe funkcje.

Nike+ Training Club

Aplikacja ta oferuje więcej niż 100 ćwiczeń, które zostały opracowane przez trenerów. Mogą one być wykonywane przez osoby, które chcą być aktywniejsze fizyczne, lub przez osoby, które chcą stracić na wadze. Po treningu można zrobić zdjęcie i się nim podzielić. Aplikacja ta stanowi zatem rodzaj socjalnej sieci sportowej.

Aplikacja ta ma dużo funkcji i jest za darmo.