Łasowanie bez żalu!

W czasie Adwentu nie można oprzeć się słodyczom. Kto przestrzega parę prostych reguł przejdzie przez ten czas bez specjalnych ograniczeń i startuje bez żalu w nowym roku!

Mniej cukru. W większości recept na ciasteczka można zaoszczędzić conajmniej 1/3 cukru i ciasteczka są nadal słodkie. Poza tym jest często mniej - więcej.Za dużo słodkości może " zabijać" wyborne smaki ciasteczek.

Miód. Ten naturalny słodzik jest zdrowszy i łatwiejszey do strawienia , aniżeli cukier biały. W małych dawkach nadaje się także dla diabetyków.

Suszone owoce. Suszone owoce, zakupione lub domowej roboty, są smaczną alternatywą do czekolady lub gumisi.Podczas oglądania telewizji traci się szybko kontrolę nad tym co się spożywa, dlatego są suszone owoce wyśmienite . Również dla dzieci są miłą alternatywą.

Natłuszczanie. Zamiast smarowania blachy do ciasta, masłem , polecamy użycie papieru do pieczenia . Ten sam efekt - mniej kalorii.

Produkty pełnoziarniste. Są nie tylko mocniejsze w smaku, ale także zawierają więcej błonnika, co wpływa pozytywnie na nasze trawienie.

Oto przepis do wypróbowania: herbatniki sezamowo - pełnoziarniste

Składniki: 5 łyżek oleju słonecznikowego, 50 g brązowego cukru, jedno jajko, 100 g mąki pszennej razowej, 100 g sezamu, 50 g gruboziarnistych płatków owsianych, 50 g wiórków kokosowych i 3 łyżki mleka

Przygotowanie: olej, cukier i jajka, wymieszać puszyście i stopniowo dodać pozostałe składniki. Na wyłożoną papierem do pieczenia blachę ułożyć małe porcje ciasta , wygładzić wilgotną łyżką , aby wyglądały jak talarki.
Piec w piekarniku podgrzanym do 200 stopni przez około 20 minut.
Ostrzeżenie: herbatniki nie mogą przybrać koloru brązowego, bo będą smakowały gorzko!

Powodzenia i smacznego!