Droga do szczęścia

Droga do szczęścia

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to znakomity czas do zadumy i refleksji nad własnym życiem. Często każdy z nas zadaje sobie pytania: "Dlaczego nie jestem szczęśliwy?" lub "Jak mam odnaleźć swoje szczęście?"

Istota szczęścia

Co to jest szczęście? Dla każdego człowieka pojęcie szczęścia oznacza coś zupełnie innego, jest to wartość pojmowana bardzo szeroko, dlatego nie da się jednoznacznie określić, czym ono jest. Również wpływ reklam ma znaczenie na postrzeganie przez nas obrazu szczęścia.

Zły obraz szczęścia

  1. Pogrążeni w codziennej gonitwie często zapominamy o tym, co tak naprawdę znaczy szczęście. Spójrzmy na poniższe przykłady: Uporczywie dążymy do upragnionego celu, by zaznać chwilę szczęścia. Marzymy o nowym samochodzie, dużym domu itd. Dlaczego, gdy już mamy to, co chcemy i tak nie jesteśmy szczęśliwi? Dobra materialne dają nam szczęście, ale tylko na chwilę. Po pewnym czasie przyzwyczajamy się do nich i zaczynamy szukać innych źródeł radości.
  2. Jesteśmy szczęśliwi, gdy wszystko idzie po naszej myśli. To jest wyjątkowe uczucie! Problem polega na tym, że nasze szczęście zależy od rzeczy, których nie jesteśmy w stanie kontrolować.

Jak odnaleźć szczęście?

  • Musimy szeroko otworzyć oczy, aby odnaleźć szczęście i radość życia. Codzienność sprawia, że nie dostrzegamy małych rzeczy. Dobrze zatem jest uświadomić sobie te małe szczęścia i cieszyć się każdą wyjątkową chwilą. Może to być nawet pyszne śniadanie, długa relaksująca kąpiel lub każdy miły gest, lub ciepłe słowo.
  • Często porównujemy siebie z ludźmi sukcesu, a swój dobrobyt z osobami zamożnymi. Dopiero gdy spotkamy na naszej drodze osoby, które mają mniej niż my, doceniamy to, co mamy.
  • Nie ma sensu koncentrować się na rzeczach, na które nie mamy wpływu. Mogę się martwić i denerwować, ale i tak ich nie mogę zmienić.

Znajdź swoją drogę do szczęścia!

Często dążymy do rzeczy, które mają dać nam radość. Zwolnij i zdobądź się na chwilę refleksji nad własnym życiem. Okres Świąt Bożego Narodzenia to idealny moment na tego typu rozważań. Musisz sobie uświadomić, że szczęście zależy od Ciebie i od twojego nastawienia.

Dążenie do szczęścia to błędne koło?

Dzisiaj każdy chce być szczęśliwy. W dzisiejszym społeczeństwie czujemy się nawet zmuszeni do szczęścia. Czujemy się nawet trochę jak w pułapce, w którą sami się zapędzamy. Pamiętaj, szczęście pochodzi z Twojego wnętrza, a nie z zewnątrz.

Czas Świąt Bożego Narodzenia to idealny moment na refleksję nad własnym życiem!