Sprawny z mlekiem - część II

Pielęgnacja twarzy. Poprzez zawarte w mleku witaminy zostaje pobudzona skóra i jej równowaga stabilizowana. I tak  pobudza witamina A zmęczoną skórę , witamina E - regeneruje i witamina B wygładza. Białko chroni przed wysychaniem i tłuszcze przywracają skórze to co straciła.

Dla skóry suchej. Dla emulsji  nawilżającej konieczna jest łyżka chudego jogurtu, kropla octu jabłkowego i białko jaja. Wszystko razem wymieszać  i nanieść na twarz . Pozostawić do zadziałania. Następnie spłukać najpierw letnią wodą a następnie zimną.

Dla skóry tłustej. Kto ma skłonności do przetłuszczającej się skóry , temu polecamy nocny krem  z jogurtem. Do tego potrzeba: 1 łyżka jogurtu, 1 żółtko, 1 łyżka słodkiej śmietanki ,½ łyżki octu jabłkowego i ½ łyżki soku pomidorowego. Wymieszać wszystko i dodać trochę miodu. Wieczorem nanieść, po oczyszczeniu, na twarz i szyję. Dzięki kojącemu działaniu  znikają podrażnienia skóry  i jej tłusty połysk.

Sprawny z mlekiem

Białka. Kto codziennie spożywa produkty mleczne , wspiera odnowę muskulatury . Szczególnie zawarte w nich  białka  są ważnym budulcem.

Magnez.  Własny magnez mleka  daje siłę w sporcie i ma działanie przeciw stresowe.

Cynk. Daje skórze i włosom  piękno i wzmacnia system odpornościowy. Szczególnie w zimnych porach roku  jest to tak ważne, aby chronić się przed krążącymi patogenami  i przetrwać zdrowo jesień i zimę.

Witamina B 12. Ta witamina wspiera gromadzenie energii w tkance mięśniowej i jest koniecznym towarzyszem  przy każdych aktywnościach sportowych.