Przygotuj twoje trawienie na dni świąteczne!

Adwent jest okresem obżarstwa! Pachnące ciasteczka, gorący poncz , słodka czekolada , wszystko takie przepyszne  i gotowe do spożycia. Przy każdej wizycie, przy każdych zakupach czekają tylko te smakołyki. jak można się im oprzeć??

Łakomstwo. Wynikiem tego obżarstwa słodkościami i tłustymi potrawami, jeszcze w połączeniu z alkoholem - jest - między innymi - powolne i zaburzone trawienie, które prowadzi do uczucia  dyskomfortu  i czyni nas ospałymi. Aby ciało pozostało  w równowadze , mamy parę porad , jak można zdrowo i świeżo  "przeżyć" czas Adwentu:

Ruch. Poruszaj się na świeżym powietrzu , nawet jeśli  jest mroźno.  Idź pieszo do domu, zamiast jazdy samochodem. Znanym jest , że nie ma  neodpowiedniej pogody , tylko nieodpowiednie ubranie.

Woda Nie zapominaj: także zimą potrzebuje organizm  płyny. Pijaj dużo wody , to pomaga krążeniu i trawieniu. 

Błonnik.  Zwróć uwagę na produkty pełnoziarniste. One zawierają błonnik , naturalnego regulatora w ciele.

Dodatkowa porada.  Pełnoziarniste herbatniki może być alternatywą w Adwencie.

Stres Bożonarodzeniowy.  Nie poddaj sią stresowi w tym okresie . On hamuje trawienie i daje nieprzyjemne uczucie w żołądku.

Instynkt. Usiądź, wyciągnij nogi przed siebie , połóż na brzuch termofor i głęboko odetchnij. Zdziwisz się - to czyni cuda. !
Nabiał. Zawieraj wiele bakterii, które pozytywnie wpływają na florę jelitową i zapewniają sprawność tego "koła".

Gorzkie błogosławieństwo. Mieszanka niezliczonych ziół  według sprawdzonych starych receptur. Pomaga  przywrócić równowagę w organiźmie.