Sport to mord - a może jednak nie? Dobre powody, aby kobieta była aktywną!

Każdy z nas uprawia sport z innego powodu   - i uprawia różny sport. Wiele kobiet  uprawia sport, aby utracić na wadze , lub nową wagę utrzymać i widzieć w lustrze szczupłą sylwetkę, płaski brzuch  i pięknie uformowane uda . Ale sport może więcej! - Sport pomaga zachować zdrowy mózg!

Eksperci podają to już wszędzie: umiarkowany sport zapobiega chorobie Alzheimera i innym chorobom demencji . Ruch pomaga  utrzymać mózgowie młodym i zachować najważniejsze  jego regiony przed kurczeniem się! Ale także stany depresyjne  i stres  mogą być redukowane z ruchem  lub wcale się nie pojawiają. Sport działa w mózgowiu  jak środek przeciw depresyjny , człowiek ma dobry nastrój , jest zadowolonym z życia  i ma lepsze uczucie dla własnego ciała.

Ale to jeszcze nie wszystko! Jak już podaliśmy , poprzez regularny ruch  zostaje podwyższony obrót energii , co ułatwia utrzymanie własnej wagi pod kontrolą . On wzmacnia system krążenia  , wspiera ukrwienie  i pomaga w trawieniu. Kto rano biega , zna to już bardzo dobrze...

Kto w ciągu swojego życia  parę razy w tygodniu  uprawia aktywnie sport , wspiera także kości i stawy. Dzięki temu  nie ma , ta niebezpieczna dla kobiet  w starszym wieku - osteoporoza - żadnej szansy! Poza tym, dzięki stałej ruchliwości nie dochodzi łatwo do wypadków, upadków  i skaleczeń.  Ty masz więcej siły  i ruchliwości w dniu codziennym.

Sport łagodzi stres i zmęczenie. Tym samym śpisz lepiej  - zdrowy i regularny sen wspiera dobre samopoczucie!

Sport ma nas także robić bystrzejszym i sprytniejszym, co wydaje się logiczne, bo poprzez sport dostarczamy niesamowite dawki tlenu do naszego mózgowia. On wspiera wydzielanie hormonu ACTH  - hormonu kreaktywności. Ko tego nie zna: rozpoczynasz Twój ranny bieg ze zmarwieniami? Po pół godzinie ruchu  , rozwiązałeś wszystkie problemu, które Ciebie obciążały w pracy  lub domu.

Tak, tak ... ale nie możemy zapominać o systemie immunologicznym , który cieszy się z naszego regularnego ruchu. Każdy, kto uprawia sport nie poddaje się łatwo wszelkim bakteriom i innym infekcjom . To jest jeszcze jedna zaleta sportu...

Wszystko jasne? - no dobrze , no to nic nie stoi na przeszkodzie do uprawiania sportu, dokładnie tego typu, który pasuje dla Ciebie. I jeśli raz lub dwa razy nie masz czasu : nieraz wystarczają bardzo proste, nieskomplikowane ćwiczenia  w ciągu dnia , aby pozostać  w dobrej kondycji  i mieć wspaniały nastrój. I to jest warte, aby się trochę pomęczyć!