Pssik, jesień nadeszła i z nią łapie nas zimno!

Około południa jest dzień miłym i ciepłym, ale promienie słoneczne tracą bardzo na ich sile. Dni stają się coraz krótsze, rano i późnym wiedzorem spada temperatura około zera i rowerzyści wkładają już rękawiczki! Pssik... jesień już do nas przyszła i z nią katar, kaszel, bóle gardła itd.. Ale jak jest to możliwe, że niektórzy są odporni na przeziębienie?

Tutaj masz rozwiązanie: oni mają silny układ odpornościowy! I aby to osiągnąć dużo zrobili.

Bardzo ważne jest np.  zawsze mieć ciepłe stopy i palce, ponieważ , jeśli one są chłodne  rozprzestrzenia się zimno w całym organiźmie i paskudne Rinowirusy, które są odpowiedzialne za przeziębienia mają  łatwy dostęp do błon śluzowych. Nasz system immunologiczny funkcjonuje  tylko wtedy optymalnie , jeśli w organiźmie prawidło przepływa krew  i komórki obronne docierają do każdego organu , szczególnie tam gdzie aktualnie są potrzebne. Są stopy zimne - redukuje to krążenie , szczególnie w śluzówkach  i nosogardle. I wirusy przeziębienia cieszą się, że tak  łatwo wszędzie wcierają . No to nas zimno złapało! 

Pozat ym: jak najczęściej myć ręce i następnie je nakremować. Większość wirusów jest przenoszona poprzez podanie ręki, a nie jak wielu myśli poprzez  kichanie jako infekcja kropelkowa. Jeśli maluchy mają katar, obcierają najczęściej nos rączką i już za chwilę łapią zabawkę kolegi w przedszkolu  - wirus "znalazł" swoją drogę do nastąpnej ofiary.  Również z tego powodu nie powinniśmy używać mydła i ręcznika, jeśli inne osoby je także używają. Naturalnie, wielu powie , łatwo powiedziane, ale często po powitaniu nie możesz od razu pędzić do umywalki i myć ręce...Dlatego musisz o tym pamiętać, aby po powitaniu nie podnosić rąk do twarzy , nosa czy nawet ust .. wirusy "wędrują" chętnie dalej i znowu ciebie złapał katar!

Co jeszcze  bardziej lubi nasz system immunologiczny  - ruch na świeżym powietrzu  i jeśli możliwe , na słońcu. To daje wspaniały nastrój  i konieczne ukrwienie , aby nasza " straż pożarna" organizmu była od razu na miejscu wypadku.

Razem z dużą ilością płynów  ( głównie ciepłych np, herbata imbirowa), wypoczynkowym snem  i minimalnym stresem  jesteś dobrze przygotowanym  . aby zwalczać inwazję  Rinowirusów. Jeśli dodatkowo przyjmujesz  połączenie cynku i witaminy C, , nie mają żadnej szansy u ciebie: katar, kaszel  i co. Tak, tak- jesień jest już u nas , ale kichania jeszcze nie ma!